MENU
klinika
Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

moti

Reshjet e borës/ Vështirësi në qarkullim në Korçë e Gjirokastër

Dëbora e rënë në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë edhe zonat e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Sarandë/ KPK shkarkon gjykatësin Alltun Çela

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e gjykatës së Sarandës, Alltun...

Detajet

Tepelenë/ Sekuestrohen 102 kg kanabis, 3 të arrestuar

Forcat blu të Tepelenës kanë sekuestruar 102 kilogramë lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe kanë...

Moti

Dëborë dhe ngrica/ Situata e plotë nga veriu në jug

Pas reshjeve të dendura të dëborës dhe ngricave dita e sotme ka nisur me një...

Aksident i rëndë

21-vjeçari del nga rruga me makinë, përplas 3 këmbësorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në fshatin...

Temperaturat e ulta

Reshjet e para të dëborës në qytetin e Sarandës

Mëngjesin e sotëm temperaturat shënuan -2 gradë celcius në qytetin bregdetar të Sarandës, duke sjellë...

Reshjet dhe kalueshmëria

Bora zbardh Gjirokastrën

Ulja e mëtejshme e temperaturave ka rritur mundësitë për borë edhe në qytetet jugore. Mësohet...

Amortizimi i rrjetit elektrik

Banorët e Zarës ankohen, çfarë problemesh kanë?

Për shkak të rrjetit të amortizuar banorët e Xarës në Konispol po kalojnë orë të...

Dyshohet zjarrvënie

Përfshihen nga flakët kodrat në Tepelenë

Jugu i Shqipërisë është zgjuar sot në ditën e parë të vitit të ri i...

Përplasjet e këshilltarëve bashkiakë

Gjirokastër/ Shtyhet miratimi i buxhetit 2019

Pas shumë orë diskutimesh dhe debatesh mes këshilltarëve socialistë, demokratë dhe ata të LSI, është...

Tregu nuk furnizohet

Gjirokastër/ Bien shitjet për fundvit

Tregu i fruta-perimeve në Gjirokastër është tkurrur shumë me kalimin e viteve. Ka më pak...