MENU
klinika
Detajet

Edhe studentët e Gjirokastrës në protestë

Detajet

Gjirokastër, dy banesa pranë Kadaresë drejt shembjes

Shtëpitë karakteristike në Gjirokastër po humbasin vlerat artitekturore dhe sot, kryesisht në lagjet e sipërme...

Vendimi i prokurorisë

Sarandë/ Arrestimi i policit grek, jepet masa ndaj tij

Marios Gogolos, efektivi i policisë greke i arrestuar dje nga policia e Sarandës të lihet...

Protesta e studentëve

Gjirokastra i bashkohet protestës për herë të parë

Studentët e Gjirokastrës i janë bashkuar protestës ku kë kërkojnë t ë drejtat e tyre...

Me armë në Gjirokastër

Ndalohet deputeti grek: Do ta çoj çështjen në PE

Deputeti grek ndalohet nga Policia e Gjirokastrës, ndërsa shoqëruesi i një deputeti tjetër u vu...

Tentuan të hynin në fshat

Bularat/ Ndalohen 5 persona, mes tyre kreu i OMONIA-s

Të paktën 6 persona janë ndaluar nga policia e Sarandës, mes të cilëve edhe kreu...

Ceremonia e Kacifas

Bularat, arrestohet polici grek, u kap me armë

Një shtetas grek me detyrë punonjës policie, është arrestuar në flagrancë nga Policia e Sarandës....

Policia kontrolle të rrepta

Bularat/ Mbyllet ceremonia përkujtimore e Kacifas

Ditën e sotme në Bularat të Gjirokastrës, u zhvillua ceremonia përkujtimore për Konstandinos Kacifas e cila...

Vinin nga Greqia

Konispol/ kapen 6 sirianë, që hynë nga kufiri i gjelbër

Policia Kufitare e Sarandës kapi mbasditen e së enjtes në vendin e quajtur “Qafa e...

Ngjarja në Nivicë

Tepelenë/ Kapet i riu me 124 kg kanabis

Një 24 vjeçar nga Tepelena, është vënë në pranga teksa u kap me 124 kg...

Vrasësi i shqiptarëve

Sarandë/Thyhet memoriali i Thimio Lolit

Në Krane të Delvinës ka ardhur edhe reagimi i nacionalistëve shqiptarë. Mbrëmjen e djeshme është...

Aksioni kundër drogës

Drejt Greqisë me 57 kg drogë, kapet çifti nga Saranda

Policia e Sarandës ka arrestuar një 48-vjeçar, pasi është zbuluar se po trafikonte drejt Greqisë...