MENU
klinika
Droga në kovën me reçel

Kakavijë/ Arrestohet 55 vjeçarja, tentoi të kalonte drogë

Aksi Tepelenë-Vlorë

Tepelenë/ Nisin punimet për ndërtimin e Bypass-it

Puna në kantierin e bypass-it në Tepelenë, është nga investimet më të mëdha dhe strategjike...

Rikonstruksioni i Kishës së Shën Kollit

Hoshtovë/ Banorët kontribojnë në rehabilitimin e kishës së fshatit

Ka filluar rikonstruksioni për Kishën e Shën Kollit nga vetë komuniteti i banorëve në fshatin...

Përmet

Rivarrosen eshtrat e 578 ushtarëve grekë në Këlcyrë

Funksionarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme Greke, ambasadorja greke Elenis Surani, si dhe kreu...

Magnituda 3.3 Rihter

Dridhje toke, tërmet në Gjirokastër

Nuk ndalen lëkundjet e tërmetit në vend. Një tjetër tërmet është shënuar sot, në orët...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

U gjetën 573 eshtra

Zhvillohet ceremonia e varrimit të ushtarëve grekë

Është zhvilluar sot ceremonia e varrimit të eshtrave të ushtarëve greke, të rënë gjatë luftës...

Kryengritja në Tepelenë

Kryengritja e Zhapokikës, historia dhe dënimet e kryengritësve

Kryengritja e Zhapokikes ishte ndër lëvizjet e para të forta antikomuniste në jug të vendit,...

Numri i ulët i studentëve

Gjirokastër/ Mbyllen degët në Universitet

Raundi i parë i regjistrimeve në universitetin “Eqrem Çabej” në Gjirokastër u mbyll me një...

Kongresi i 8-të Ndërkombëtar i Dialekteve

Gjirokastër/ Nis Kongresi Ndërkombëtar i Gjuhës Greke

Gjirokastra është përzgjedhur si stacioni kryesor për zhvillimin e Kongresit të 8-të Ndërkombëtar të Dialekteve...

Nis rikonstruksioni

Studentët braktisin konviktin, bashkia ‘zë mend’

Ka nisur procesi i rikonstruksionit të konviktit të Universitetit të Gjirokastrës që ishte lënë në...

Ambjentet e padëshiruara

Studentët braktisin konviktet, kërkojnë banesa me qera

Muaji Tetor shënon interesin më të lartë sa i takon kërkesave për banesa me qera,...