MENU
klinika
Zhvillim i produktit turistik

BB investon sërish në Gjirokastër

Sfidat e sektorit në Tetor

Gjirokastër/ Nuk njeh fund sezoni turistik

Gjirokastra vazhdon të jetë pjesë e guidave turistike edhe pse data shënon 1 tetor, e...

Monumentet historike në Gjirokastër

Rama: Kalaja e Gjirokastrës me rrugë të re alternative

Kryeministri Rama, i cili ishte i pranishëm në aktivitetin e përfundimit të punimeve restauruese në...

Investimet

Gjirokastër, nis restaurimi i kalldrëmeve

Afro 140 milionë  lekë është fondi i mundësuar nga Banka Botërore i cili do të...

Trashëgimia Kulturore

Kumbaro ‘harron’ Gjirokastrën

Ka mjaftuar vetëm një parakalim i nxënësve të shkollave 9-vjeçare pranë zonës muzeale në Gjirokastë...

Ditë të këqija

Universiteti “Eqerem Çabej” drejt mbylljes?

‘Universiteti “Eqerem Çabej’ në Gjirokastër po shënon ditët më të këqija në historinë e tij...

Deklarata

PD Gjirokastër: Të shkarkohen drejtorët socialistë

Kryetari i Partisë Demokratike dega Gjirokastër Roland Bejko njëherazi dhe kryetari i grupit të këshilltarëve...

Detajet

Me 80 mijë euro në makinë, ndalohet në Kakavijë greku

Një shtetas grek është kapur sot në pikën kufitare të Kakavijës, pasi në makinë iu...

Arsyet e mbylljeve

Gjirokastër, falimentojnë bizneset

Rreth 150 biznese te vogla, kryesisht njësi tregëtare në Gjirokastër kanë mbyllur aktivitetin e tyre...

In memoriam

Irfan Goskova, cila është e vërteta mbi vdekjen e tij?

Regjimi komunist në Shqipëri ishte një prej periudhave më të errëta pas asaj të Viteve...

Tunel nën Argjiron

Tuneli i famshëm nën ‘magjinë’ e ngjyrave

Tuneli i cili përshkron tej e përtej nën vete kalanë Argjiro, që lidh edhe zona...

Alarmi

Specialistët: Po zhduken bimët medicinale

Libohova është një prej zonave më në jug të Shqipërisë ku mbledhja e bimëve mjekësore...