MENU
klinika
S'ka të lënduar

Vlorë, digjen dy automjete, policia nis hetimet

Rrezikojnë tre peshkatarët

Mbytet peshkarexha në Vlorë!

Një peshkarexhë është mbytur  në qytetin bregdetar të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të...

Problemet me pronat

Berat/ 15 familje hedhin në gjyq hipotekën për pronat

15 familje në fshatin Samaticë kanë hedhur në gjyq ZRPP-në Berat për mbivendosje mbi pronat...

Vrasja e ekstremistit grek

Bularat/ Ngrihet lapidar me flamur grek për Kacifas

Në Bularat është ngritur një lapidar, pikërisht në vendin ku është vrarë Kostandinos Kacifas. Herët...

Ngjarja në Bularat

Gjirokastër/ Flet kunati i Kaçifas: Ngjarja të mos politizohet

Ende është e vështirë për nënën e Kostantinos Kaçifas, 35-vjeçarit nga Bularati, i cili mbeti...

Vrasja e ekstremistit grek

Gjirokastër/ Trupi i Kacifasit ende në morgun e spitalit

Trupi i pajetë i ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas vazhdon të jetë në morgun e spitalit...

Vrasja e minoritarit grek

Dule del në mbrojtje të grekëve: Policia të mbajë përgjegjësi

Pas vrasjes së minoritarit grek dje në Bularat të Gjirokastrës, kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule...

Fotot

Qëlloi me armë makinën e policisë, kush është i riu në kërkim

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja në Bularec të Gjirokastrës, ku një 35-vjeçar...

Në Gjirokastër

Hap zjarr ndaj policisë, në kërkim nga RENEA 35-vjeçari

Një 36-vjeçar nga Gjirokastra është shpallur në kërkim, pasi ka qëlluar me armë në drejtim...

Kushtet e papërshtatshme

Gjirokastër/ Shkolla Artistike me mungesë të ambjenteve

Mungesa e ambjenteve dhe mungesa e bazës materiale është sërish kryefjala edhe e këtij viti...

Bashkë me kreun e PS

Aksidentohet kryebashkiaku i Këlcyrës

Kryetari i bashkisë së Këlcyrës është përfshirë në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur gjatë...

Emrat

Arrestohen dy persona për trafik klandestinësh në Kakavijë

Dy tiranas bien në prangat e policisë për trafik klandestinësh ndërkohë që një i tretë...