MENU
klinika
Akuzat

Korrupsion në Kakavijë, në pranga një person

Detajet

Po rregullonte një tub uji/ Bie nga lartësia, humb jetën zyrtarja

Ndërron jetë aksidentalisht punonjësja e Njësisë Administrative Vergo. Valentina Kotolloshi, 42-vjec, nënë e dy fëmijëve,...

Zbardhet skema/ 3 në pranga

Kakavijë/ “Joshin” doganierin, kalojnë lëndë kontrabandë

Detaje të reja janë zbardhur për aksionin e Policisë sot në Gjirokastër, ku tre persona...

Gjendet i vdekur 17-vjeçari

Babai: Dyshoi të shoku i tij, ushtar me pagesë!

Gjatë ditës së sotme është gjetur nga vetë familjarët trupi i pajetë i 17-vjeçarit Matia...

Detaje

Koreja e Veriut “mbërrin” në Gjirokastër

Në qytetin e Gjirokastrës ka mbërritur ekspozita “Gardianët e parajsës, njeriu dhe populli në Korenë...

Policia nxjerr detajet

Atentat në Tepelenë, të shtëna me armë mbi të riun

Një atentat me armë zjarri ka zgjuar Tepelenën mëngjesin e sotëm. Në fshatin Turan është...

Detajet

“Blic” në Sarandë, arrestohen katër policë kufitarë

Këtë të enjte katër punonjës të Policisë Kufitare janë shoqëruar në komisariat. Efektivët janë kontrollorë...

Foto

“Përmeti është Toskana e Shqipërisë”

Përmeti është një nga ato qytete që një potencial mjaft të madh për zhvillimin ekonomik...

Detajet

KQZ rrëzon KZAZ-n/ Regjistron kandidatët e ‘BD’ në Libohovë

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka rrëzuar sot vendimin e KZAZ për mos-regjistrimin e kandidatëve për...

Bashkëpunimi Interpol Tirana-Vjenë

Ekstradohet në Shqipëri të shumëkërkuarin për vite me radhë

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt...

Epiqendra

Tërmeti i fortë “shkund” jugun

Një tërmet i fortë ka “shkundur” jugun gjatë mesnatës. Epiqendra ka qenë mes kufirit grekp-shqiptar,...

Situata në qarqe

Protestuesit e rretheve “pushtojnë” Tiranën, sa vijnë sot?

Ditën e sotme më 25 Maj 2019, opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës...