MENU
klinika
Marshimi drejt Maqedonisë së Veriut

Dyndje emigrantësh, Bullgaria shton patrullimet në Greqi

Greqi

Emigrantët përpiqen të kalojnë në Maqedoninë e Veriut

Në Greqinë veriore, emigrantë të shumtë vazhdojnë të qëndrojnë në çadra për të tretën ditë,...

Artikulli i mediave greke

Pronat në Himarë/ Zbulohet për çfarë ranë dakord Rama-Tsipras

Mediat greke shkruajnë se kryeministri Alexis Tsipras shfaqet i vendosur të zgjidhë të gjithë problemet...

Vrasjet në burgje

Mediat greke: Mafia, lidhje dhe me avokatë

Media greke “Zougla” vazhdon të trajtojë rastet e dhunës në burgjet greke, sidomos ata të...

Kaos në Greqi

Refugjatët tentojnë të “thyejnë” kufirin

Një gjendje kaosi është shkaktuar në Selanik të Greqisë. Pas lajmit se janë hapur kufijtë,...

Propozimi i eurodeputetëve

Zaev dhe Tsipras, kandidatë për “Nobel”

Eurodeputetët e Parlamentit Evropian, kanë nënshkruar një propozim ndaj Komisionit të Çmimeve “Nobel”, ku kërkojnë...

Detajet

Greqi/ Ish-zyrtari gjendet i shkrumbuar në makinë

Një person është gjetur i djegur në një makinë të shkrumbuar në Greqi. Sipas informacioneve...

Detaje

Tsipras bën hapin e parë, ‘zbarkon’ në Shkup

Në Maqedoninë e Veriut, ditën e sotme do të zhvillojë për herë të parë një...

Deklarata

Vrasja e shqiptarit në burg, partia greke me tone të ashpra

Partia greke “Demokracia e Re” në Greqi ka reaguar pas publikimit të videos së vrasjes...

Vrasja e shqiptarit

Pas pamjeve nga burgu, reagon Ministria greke e Drejtësisë

Pas videos së publikuar gjerësisht në media, ku tregohej momenti i vrasjes të burgosurit shqiptar,...

Gara për Parlamentin dhe grek e europian

Zgjedhjet në Greqi/ Në lista edhe emigrantë shqiptarë

Partitë e qendrës së majtë në Greqi zhvilluan në Athinë kongresin elektoral. Për herë të...

Shënjestrim i minoritetit grek?

“Fshihet vendimi”, shqetësimi i agjencisë greke të lajmeve

Agjencia greke e lajmeve ANA-MPA ka publikuar lajmin se qeveria shqiptare ka fshirë nga Fletorja...