MENU
klinika
Shënohet 1 viktimë dhe 8 të plagosur

Shembet ura në Patra të Greqisë

Raportohet për viktima

Shembet një pjesë e urës në Greqi

Një pjesë e një ure ka rënë në Perimetriki Odos të Patrës, në Diodorou, në...

Evakuohen turistët

Del jashtë kontrollit zjarri në ishullin Rodos në Greqi

Zjarri në ishullin Rodos në Greqi mbetet i pakontrolluar për të gjashtë ditë! Zjarrfikësit po...

Mbyllje me orar ose 2000 euro gjobë

Vala e të nxehtit, Greqia mbyll bizneset

Greqia ka marrë masa për të gjithë qytetarët e saj për shkak të temperaturave që...

Evakuohen banorët

Greqia luftë me flakët, digjen dhjetëra shtëpi

Greqia u përpoq të frenonte një zjarr në perëndim të Athinës, i cili dogji tokën...

I nxehti ekstrem në Greqi

Pyjet në zjarr, meteorologët: Situata mund të përkeqësohet

Zjarrfikësit në Greqi po luftojnë me tri fronte të mëdha zjarri për të tretën ditë...

Temperatura 44 gradë celsius

Dita e katërt e “betejës” me flakët në Greqi, në ndihmë u vjen Izraeli

Zjarrfikës, vullnetarë dhe banorët po luftojnë për të katërtën ditë me flakët në Greqi. Situata...

Evakuohen banorët

Greqia në flakë! Zjarri në Rodos dalin jashtë kontrollit

Greqia për të tretën ditë radhazi po përballet me situatë alarmante si pasojë e zjarreve. Mediat...

Do shkonin të punonin në Greqi

Kush janë dy të rinjtë nga Kukësi që humbën jetën në aksident

Pesë shqiptarë, mes tyre një 19- vjeçar dhe një 15-vjeçar (djem xhaxhai) mbetën viktima në...

Të gjithë punojës sezonalë

Aksidenti në Greqi/ Zbardhen emrat e shqiptarëve

Zbardhen emrat e 5 shqiptarëve që humbën jetën ditën e djeshme në një aksident tragjik...

Makina përplaset me kamionin!

Aksident tragjik në Greqi/ Ndërrojnë jetë 5 shqiptarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi ku kanë humbur jetën 5 shqiptarë. Mediat...

BE i përgjigjet thirrjes për ndihmë, dërgon avionë zjarrfikës

Greqia ‘nën pushtetin’ e zjarrit, shkrumbohen me dhjetëra banesa!

Greqia po përballet me një situatë alarmante, pasi disa zona janë përfshirë nga zjarret që...