MENU
klinika
Mes emrave në garë edhe shqiptarë

Sot zgjedhjet parlamentare në Greqi

400,000 të rinj votojnë për herë të parë

Zgjedhjet në Greqi, regjistrohen rreth 9.8 milionë persona

Më pak se 24 orë kanë mbetur nga nisja e votimit për zgjedhjet kombëtare të...

Manovrat 3 orë në det të hapur përballë me grekët!

Flet Artur Meçollari: Të pathënat e ngjarjes së 16 shtatorit ’94

Flet kapiten i rangut të parë, Artur Meçollari, ish-zëvendëskomandant i Forcës Detare Ju rrëfej manovrat...

Krijohet radhë në pikën kufitare

Një ditë para zgjedhjeve në Greqi, fluks në Kapshticë

Një ditë para zgjedhjeve parlamentare greke, pika e kalimit në Kapshticë, nga ana greke ka...

Zgjedhjet në Greqi

Kush janë 7 shqiptarët që synojnë parlamentin

Në mesin e kandidatëve të shumtë në zgjedhjet parlamentare qytetarët Grek do të kenë mundësinë...

Shembet tarraca e një banese

Tërmeti në Kretë, 25 pasgoditje pas lëkundjes 5.1 Rihter

Banorët e Heraklionit nuk bënë gjumë mbrëmë për shkak të lëkundjeve që nisën kanë tronditur...

Ndahen mes Pasokut e Sirizës

Zgjedhjet e Greqisë, 7 shqiptarë kandidatë

Shtatë pjesëtarë të komunitetit të emigrantëve shqiptarë, që jetojnë prej vitesh në Greqi, janë pjesë...

Një e dielë e ethshme

Greqia para zgjedhjeve/ Çfarë tregojnë sondazhet?

Pasi janë shpërndarë kutitë, tashmë e kanë rradhën edhe fletët e votimeve dhe përgatitjet për...

Rreziku nga trazirat sociale

Partitë greke në garë për votat e “brezit të humbur”

Politikanët janë në garë për të fituar vota për zgjedhjet greke, që mbahen të dielën...

Takim me Fredi Belerin në burg

Sekretari i Ministrisë së Jashtme greke mbërrin sot në Shqipëri

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Jashtme greke, Theoharis Lalakos do të mbërrijë sot në...

"Uroj që të dalë nga burgu së shpejti"

Fitorja e Belerit në Himarë, reagon Mitsotakis: I lumtur!

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka reaguar pas fitores së kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”,...

Vendi ka 'rilindur'

“Financial Times”: ‘Kthesa më e madhe’ e Greqisë!

Më shumë se një dekadë pasi paketat e shpëtimit dhe masat shtrënguese e tërhoqën Greqinë...