MENU
klinika
Ka edhe kështu

Vodhën disa viça në Greqi, arrestohen 4 shqiptarë në kufirin e gjelbër

Lufta në Ukrainë

Greqia premton të rindërtojë spitalin e bombarduar në Mariupol

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis , ka thënë se Greqia është gati të rindërtojë maternitetin e...

Si do shpërndahen 1.1 miliard euro?

Greqia prezanton planin e ndihmës ekonomikë gjatë krizës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi një paketë ndihme ekonomike për qytetarët e tij gjatë krizës...

Analiza e BIRN

Pushtimi rus e shtyn rajonin të rimendojë shpenzimet e mbrojtjes

Pas sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës, disa vende të Ballkanit po mendojnë të rrisin shpenzimet...

Nga nesër

Grekët do të rimbursohen për faturat e karburantit

Greqia pritet të shpallë nesër paketën e ndihmës sociale, në kuadër të rritjes së çmimit...

Parlamenti pritet të miratojë paketën sociale

Rritja e çmimeve/ Greqia merr masa

Parlamenti grek pritet të miratojë këtë javë paketën sociale 2 miliardë euro, ndërsa kryeministri Kyriakos...

Si paraqitet gjendja e tij?

Kryeministri grek nuk i shpëton virusit, infektohet me Covid-19

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur...

Dëmi financiar mbi 400 mijë euro

Shkatërrohet banda shqiptare që vidhte dyqanet në Atikë

Për 97 vjedhje në dyqane të ndryshme në Atikë, akuzohen anëtarët e një bande shqiptarësh,...

Në krah të Ukrainës!

Greqia do të dërgojë aeroplanë dhe autobusë në Poloni

Ministri grek i migracionit, Notis Mitarachi, tha se Athina kishte pranuar një kërkesë nga Varshava...

“Luftë” gjatë natës

Greqi/ Tentohet eliminimi i biznesmenit të njohur

Një ngjarje kriminale ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në Paleo Faliro,...

Arsyeja

Mitsotakis-Erdogan do takohen të dielën në Stamboll

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan do të takohen të dielën...

"Nuk ka falje për këtë, pse i vrava burrë e grua"

I mbyti fëmijët me duar, vrasësi grek nuk thotë asgjë për krimin

Autoritetet greke e kanë cilësuar vrasjen e katërfishtë si një ndër krimet më të rënda...