MENU
klinika
Skandali i Katar-Gate

Eurodeputetja greke, Eva Kaili kërkon të kthehet në PE

"Ja përse kërkoj votën për deputet"

Garon me SYRIZA-s në Greqi, ja historia e emigrantit shqiptar

Antilian Koxhaj, është shqiptari që garon për zgjedhjet parlamentare në parlamentin grek. Koxhaj mësohet se...

Tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter

‘Shkundet’ ishulli Zakynthos në Greqi!

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter goditi ishullin Zakynthos në orën 7:53...

Zgjedhjet e 21 majit

Greqia i ndalon të drejtën e konkurrimit partis neo-naziste

Qeveria greke ka ndaluar pjesëmarrjen në zgjedhjet e përgjithshme të vendit të 21 majit partinë...

“Do bëjmë diçka madhështore me mjedisin”

Rama: Presim krijimin e Dhomës Tregtare me Greqinë

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në forumin e Delfit në Athinë, atje ku dha...

"Biseduam për progresin e dialogut Kosovë-Serbi"

Miroslav Lajçak takohet me Nikos Dendias

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar takim me kryediplomatin grek,...

Mes tyre dhe dy shqiptarë

Zgjedhjet në Greqi, regjistohen 50 parti e koalicione

Regjistrohen 50 parti politike, koalicione si dhe kandidatë të pavarur për zgjedhjet parlamentare në Greqi....

Sherr mes dy shqiptarëve për një vajzë,

Greqi/ 37-vjeçari qëllon me thikë bashkëkombasin

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Elassona të Greqisë, ku pas një sherri mes dy...

Kandidon për herë të parë

Kush është i riu shqiptar që kërkon mandat deputeti në Greqi?

Antilian Kotzai, 31 vjeç, është një i ri shqiptar që kandidon për herë të parë...

"Kthehemi mbrapa ose ecim përpara"

Zgjedhjet në Greqi, Mitsotakis “kopjon” sloganin e Ramës

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare po afrohen në Greqi, pasi do të mbahen më 21 maj....

Fillon fushata

Greqi, më 21 maj zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme

Menjëherë sapo kryeministri Mitsotakis i ka kërkuar presidentes shpërndarjen e parlamentit dhe mbajtjen e zgjedhjeve...

Fillon fushata në Greqi

Kur do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme

Menjëherë sapo kryeministri Mitsotakis i ka kërkuar presidentes shpërndarjen e parlamentit dhe mbajtjen e zgjedhjeve...