MENU
klinika
"Do ketë viktima"

Greqia në alarm, telefonatë për bombë në Parlament

Hetime disiplinore

Akt i rëndë në burgun grek, sulmohet 27 vjeçari shqiptar

Një tjetër shqiptar ka mbetur i plagosur sot në burgun e Koridhalos në Greqi, duke...

Mosmarrëveshjet me Turqinë

Greqia synon të blejë gjeneratën e re të avionëve luftarakë F35

Mbërthyer nga mosmarrëveshjet me Turqinë, e cila dëshiron të blejë gjeneratën e re të avionëve...

Konferenca e Fëmijëve, Selanik

Greqia “vend” destinacioni për fëmijët, viktima trafikimi

Miliona fëmijë, çdo vit nga 127 vende të botës janë viktima të trafikimit për prostitucion...

Çfarë ka ndodhur?

“Luftë” në burgun grek, të burgosurit shqiptarë përleshen…

Duket se burgjet greke nuk gjejnë qetësi. Në mediat helene është publikuar lajmi se në...

Thirrje kundër Shqipërisë

Kacifas bëhet ‘hero’ në Boston

Komuniteti grek në Amerikë festoi përvjetorin e pavarësisë, por ajo që bie në sy është...

Mediat greke

“Amerika pajis Shqipërinë me mjete ushtarake”

Media greke “Hellas now” shkruan se Amerika ka dhuruar armë të reja për Shqipërinë. Kjo...

Operacioni i evakuimit

Greqi/ ‘Dorëzohen’ refugjatët e mashtruar

Operacioni i evakuimit të refugjatëve nga zona përreth kampit të Dhiavata në Greqi, po shkon...

Marshimi drejt Maqedonisë së Veriut

Dyndje emigrantësh, Bullgaria shton patrullimet në Greqi

Bullgaria ka shtuar patrullimet në kufi pas lajmeve se qindra emigrantë janë përpjekur të kalojnë...

Greqi

Emigrantët përpiqen të kalojnë në Maqedoninë e Veriut

Në Greqinë veriore, emigrantë të shumtë vazhdojnë të qëndrojnë në çadra për të tretën ditë,...

Artikulli i mediave greke

Pronat në Himarë/ Zbulohet për çfarë ranë dakord Rama-Tsipras

Mediat greke shkruajnë se kryeministri Alexis Tsipras shfaqet i vendosur të zgjidhë të gjithë problemet...

Vrasjet në burgje

Mediat greke: Mafia, lidhje dhe me avokatë

Media greke “Zougla” vazhdon të trajtojë rastet e dhunës në burgjet greke, sidomos ata të...