MENU
klinika
Dërgon dy avionë transporti ushtarak me pajisje

Greqia i përgjigjet kërkesës së Ukrainës

Anija e djegur në ngushticën e Korfuzit

Publikohet lista me emrat e 10 të zhdukurve

Është bërë publike lista me 10 personat e zhdukur në anijen e djegur në ngushticën...

Kreu i grupit detyroi anëtarin të vetëvritej

Goditet banda e grabitësve shqiptarë në Greqi

Një grup kriminal shqiptar që kryente vjedhje në stacionet dhe mjetet e transportit publik në...

Gjendet një i mbijetuar

Korfuz/ Vijojnë kërkimet për 12 të zhdukurit

Në ditën e tretë të kërkimeve për 12 të zhdukurit në anijen që shpërtheu në...

Një ditë pas shkrumbimit të tragetit në Korfuz

Vijojnë kërkimet për 12 personat e zhdukur

Një ditë pas shkrumbimit të tragetit të linjës Greqi-Itali ‘Euroferry Olympia’, vijojnë kërkimet për 12 personat e...

Greqia rikthen çështjen e Detit me Shqipërinë

Mitsotakis i kujton Ramës mbështetjen për anëtarësimin

Mediat greke shkruajnë se kryeministri Edi Rama është takuar në Mynih me kryeministrin grek, Kyriakos...

Disa shoferë fjetën në kamionët e tyre

Zjarri në tragetin pranë Korfuzit, raportohet për 10 të zhdukur

10 persona rezultojnë të zhdukur nga zjarri që ra mëngjesin e sotëm në tragetin e...

Evakuohen 288 persona! (Pamjet)

Trageti i linjës Greqi-Itali përfshihet nga flakët

Këto janë pamjet e linjës së tragetit Greqi-Itali në flakë. Anija me 237 pasagjerë dhe...

"Ishte sherr në kafene..."

Sqarohet vrasja e grekut nga ushtarët ukrainas

Federata e Shoqatave Greke të Ukrainës ka reaguar në lidhje me vrasjen e një shtetasi...

Grekët nën ethet e inflacionit të lartë

Çmimet po vështirësojnë jetën e banorëve

Rritja e çmimeve të energjisë në Greqi, që kanë nxitur inflacionin në nivele rekord të...

Rreziqet që shpesh prindërit nuk i vënë re

Investigimi/ Kambana alarmi mbi qasjen e fëmijëve në TikTok

Mosha minimale e kërkuar për të hapur një llogari në TikTok nuk ka bërë asgjë...

Vendimi i plotë

Greqia ndryshon kushtet për hyrjen e qytetarëve shqiptarë!

6Kushte të reja për qytetarët shqiptarë që futen në Greqi, të njëjta me ato që...