MENU
klinika
Roja bregdetare helene qëllon me armë

Media greke publikojnë pamjet, anija turke tentoi t’i përplasë

"I duhen vetë Greqisë"

Mitsotakis: Nuk do të dërgojmë tanke në Ukrainë

Greqia nuk po planifikon të bashkohet me një “koalicion tankesh” ndërkombëtar dhe të dërgojë tanke...

Skandali i përgjimeve

DW: Rrëzimi i mundshëm i qeverisë greke

A do të çojë skandali i përgjimeve në ndryshimin e qeverisë në Athinë? Opozita shpreson,...

Dy pilotët nuk janë gjetur ende!

Rrëzohet avioni ushtarak F-4 Phantom në detin Jon

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në ujërat detare greke. Mësohet se një avion ushtarak...

"Më shiti kokainë të prishur"

Vrau ‘amerikanin’, dëshmia e shqiptarit para gjykatës greke

Zbardhet dëshmia e 38-vjeçarit shqiptar i cili vrau pak ditë më parë në Greqi një...

"Do ju hedh në erë të krishterë ortodoksë"

Alarmi në Greqi, kërcënim me bombë në aeroporte dhe spitale

Një kërcënim për eksploziv ka alarmuar autoritetet greke ditën e sotme. Një person ka kërcënuar...

Mot i keq në Atikë

Rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Greqinë perëndimore

Autoritetet greke janë në gatishmëri të lartë në zonat e prekura nga moti i keq...

“Alo policia, ejani në shtëpi se vrava gruan”

Detaje tronditëse nga krimi në Greqi. Çfarë tregojnë fqinjët

Të tjera detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Nicë të Greqisë, ku...

"Nëse gabon turqit do të vijnë"

Erdogan sërish me kërcënime ndaj Greqisë: Kujdes Mitsotakis!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka kërcënuar sërish Greqinë, por këtë herë më specifikisht kryeministrin grek...

Skandali me financimet e Katarit

Eurodeputetja Eva Kaili lihet sërish në burg

Gjyqtarët belgë kanë vendosur të zgjasin paraburgimin për ish-eurodeputeten greke, Eva Kaili, në burgjet e...

"Shteti ynë po zbaton një politikë strikte, por…"

Greqia pret numrin më të ulët të migrantëve në dekadën e fundit

Ministri grek i Migracionit tha se numri i migratëve që kanë arritur në Greqi ka...

Të shumtë “gjakblutë” që do shkojnë

Masa të rrepta për ceremoninë mortore të ish-mbretit në Greqi

Në një takim të zgjeruar të gjithë krerëve të policisë greke si dhe të vetë...