MENU
klinika
Ngjarje e rëndë

Kishte shkuar të mblidhte barishte në mal, vdes tragjikisht shqiptari në Greqi

Pasohet nga tre lëkundje të tjera

Tërmet me magnitudë 4.9 në ishullin grek

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 03:52 të...

A do ta bëjë dhe Shqipëria?!

Greqia: Pasagjerët nga Kina duhet të kenë test negativ të Covid

Fqinji jugor i Shqipërisë, Greqia, ka vendosur t’u bashkohet masave të marra nga shtetet e...

Vrasja e gruas nga piloti “trazoi” Greqinë

Babai i Caroline nxjerr detaje tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë që tronditi Greqinë pak vite më...

Kryesuese e re e BE-së

Suedia: Në fokus do të kemi Ballkanin!

Ballkani do të jetë një nga prioritetet e Suedisë, e cila në ditën e parë...

E rëndë në Greqi

Nëna hedh foshnjën 11 muajshe në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Veria të Greqisë. Një foshnje...

Sa ishte magnituda

Tërmeti “zgjon” Greqinë

Një tërmet me magnitudë të shkallës 4.3 Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Siç...

Tensioneve mes Turqisë dhe Greqisë

Ministri turk: I kemi trupat në gatishmëri!

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar ka vijuar me retorikën luftarake kundrejt grekëve duke deklaruar...

Festa e Viti të Ri në Greqi

Koncert dhe fishekzjarrë në shesh

Mijëra grekë pas numërimit mbrapsht të kryebashkiakut të Athinës kanë pare pamjet mbresëlënëse të fishekzjarreve...

Ja çfarë ka ndodhur

Në pak orë dy shqiptarë ndërrojnë jetë në Greqi

Dy shqiptarë kanë ndërruar jetë në Greqi. Rasti i parë ndodhi mbrëmë në orën 20:00,...

Akuza për zgjerimin e ujërave territoriale në Egje

Turqi-Greqi, përplasje për detin

Ankaraja dhe Athina i janë rikthyer retorikës së luftës. Ministri i Jashtëm turk Davut Çavushollu...

Kërcënimi për Greqinë

Ministri turk: S’do të lejojmë zgjerimin e ujërave territoriale

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, ka bërë deklarata të reja  duke përsëritur se Turqia nuk...