MENU
klinika
Raporti tronditës i prokurorit

“Nëna i dha ilaçin vdekjeprurës vajzës përmes ushqimit”

Skandali i përgjimeve

Pse Greqia duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Nga Kostas Arvanitis “Eu Observer” Në fillim të muajit gusht lajmi mori dhenë. Një stuhi...

“Kemi siguruar 12 milje në det”

Mitsotakis tregon marrëveshjen me Shqipërinë për gjyqin e Hagës

Integrimi evropian i Shqipërisë është në favorin e Greqisë, ka theksuar midis të tjerash në...

Mitsotakis: Jemi gati!

Greqia merr masa për të siguruar energji në dimër

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka thënë të dielën se shteti që udhëheq ai, ka...

“Ishte në tokë me litar në qafë”

Vrasja e biznesmenit shqiptar, 20-vjeçari tregon si e kryen krimin

Ditën e djeshme në ishullin Rodos të Greqisë u zhvillua gjyqi për vrasjen e biznesmenit...

Paralajmërimi i ekspertëve amerikanë

“Tensionet Turqi-Greqi mund të shkaktojnë përçarje në NATO”

Turqia dhe Greqia, të dyja anëtare të NATO-s, kanë pasur mosmarrëveshje prej dekadash lidhur me...

Analiza

“Turqia dhe Greqia po shkojnë drejt një lufte të pashmangshme”

Nga Michael Rubin “19 Forty Five” Një luftë Greqi-Turqi së shpejti? Lista e vendeve që...

“Archytas”

Kur nisin fluturimet testuese të dronit grek?

Ministri i Financave ka zbuluar detaje për dronin e parë grek. Afati kohor për zhvillimin...

Njëri e vrau, tjetri fshehu trupin e pajetë

Dalin sot para Gjykatës dy vrasësit e biznesmenit shqiptar në Greqi

Sot, 10 shtator, pritet të dalin para Gjykatës dy autorët që vranë sipërmarrësin shqiptar në...

Kur ishte vetëm 24-vjeç

Shumë pranë Shqipërisë, udhëtimi misterioz i Mbretëreshës

Marrëdhënia e veçantë e Elizabetës me Greqinë ka qenë gjithmonë një nga temat më interesante,...

Aksident në Greqi

Makina përplaset me pemën, humb jetën 43-vjeçari shqiptar

Një 43-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident mbrëmjen e së mërkurës në zonën...

Lëkundje deri në Janinë

Tërmeti 5,4 ballë godet Greqinë

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.4 të shkallës Rihter ka goditur këtë mëngjes Greqinë....