MENU
klinika
"Vendasit nuk përballojnë dot jetesën"

“Foreign Policy”: Greqia është për turistët

Flitet për ‘plan pushtimi të Turqisë’ nga…

Mediat greke, jehonë deklaratës nga eksperti i terrorizmit

Mediat greke i kanë bërë jehonë një deklarate të bujshme të bërë për rrjetin CNN...

Skandali i përgjimeve

Mitsotakis refuzon dorëheqjen: Është periudhë krize

Skandali i përgjimeve vazhdon ta ndjekë nga pas kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Gjatë një debati të...

U mbyt para syve të babait në Greqi

Amelias i jepet sot lamtumira e fundit në Shqipëri

Sot do të jepet lamtumira e fundit për 6-vjeçaren shqiptare, e cila u mbyt në...

Dëshmitë rrëqethëse

Nëna e 6-vjeçares shqiptare të mbytur në Greqi shpërthen në lot

Mbytja e 6-vjeçares shqiptare, Amelia, në Greqi, ka tronditur opinionin publik, ndërsa gishti është ngritur...

Dalin pamjet

Si u sulmuan nga dy grekë turistët gjermanë në Kretë

Mediat në Greqi kanë publikuar pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, që tregojnë sulmin...

Nga Deutsche Welle

Sezon rekord turistik në Greqi, çudia e verës ishte…

Greqia shënon një vit rekord në turizëm, më shumë se në vitin 2019, megjithë luftën...

Rritja e çmimit të energjisë

Greqia akordon 2 mld euro për të mbrojtur qytetarët

Ndihma e qeverisë greke për familjet dhe bizneset për të mbuluar tarifat e energjisë elektrike...

Mitsotakis: Ditë historike!

Greqia ‘çlirohet’ nga monitorimi i BE

Pas 12 vitesh Greqia çlirohet nga monitorimi i BE pasi financat në vend janë stabilizuar....

A përfitojnë emigrantët shqiptarë?

Qeveria greke ul taksat dhe rrit pagën minimale

Qeveria e Greqisë po përshpejton vendimet për rritjen e re, të tretë me radhë të...

E dyta vjen Greqia! Ku renditet Shqipëria?

Italia kryeson për kuzhinën më të mirë në botë

Italia zë vendin e parë në botë sa i përket kuzhinës. Kuzhina greke është renditur...

Radhë e gjatë në Kakavijë

Pala greke me vetëm dy sportele në punë

Mëngjesin e ditës së sotme janë shënuar sërish radhë të gjata automjetesh në doganën e...