MENU
klinika
Analiza "Deutsche Welle"

Çështja çame/ Ministri i Jashtëm Dendias kërcënon Shqipërinë

Alarm në Greqi

Turisti shfaq simptomat e lisë së majmunëve

Ngrihet alarmi në Greqi për rastin e parë me Linë e majmunëve. Një turist 29-vjeçar...

Shkon në Hagë, çështja e detit

Dendias sjell në Tiranë, mesazhet e Kryeministrit grek

Tirana zyrtare dhe Athina kanë vendosur që çështjen e delimitetit të hapësirës detare ta çojnë...

Axhenda

Nikos Dendias viziton sot Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, do të vizitojë sot Shqipërinë. Është parashikuar që...

A do ketë një marrëveshje mes dy vendeve?

Rikthehen bisedimet për pensionet e shqiptarëve në Greqi

Shqipëria dhe Greqia kanë ngritur një komision të përbashkët teknik për të diskutuar një marrëveshje...

Priten marrëveshje të reja

Ministri i Jashtëm grek të hënën në Tiranë

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias viziton të hënën Tiranën, duke e nisur ndalesën e...

Përdhunuan dhe vranë studenten greke

Gjykata e Athinës lë në burg përjetë shqiptarin dhe grekun

Gjykata e Apelit në Athinë nuk ka pranuar kërkesën për lehtësim dënimi për shqiptarin dhe...

Ia hoqën Turqisë

SHBA-të gati të furnizojë Greqinë me avionët F-35

Greqia do të blejë në vitet e ardhshme një skuadron avionësh F-35 që më parë...

Anagnostopoulos u vrau vajzën

Prindërit e Caroline: Ai nuk do ta shohë më të bijën

Babis Anagnostopoulos, i cili i mori jetën e tij dhe më pas një grabitje të...

Nuk ndalen lëkundjet

Greqia goditet nga tërmeti, ku ishte epiqendra

Greqia është goditur nga një tërmet gjatë mëngjesit të sotëm. Mediat greke raportojnë se tërmeti...

Arsyeja

Mitsotakis për vizitë zyrtare në SHBA

Kryeministri i Greqisë Krijakos Micotakis sot e filloi vizitën zyrtare në SHBA, ndërsa në Uashington...

Me magnitudë 4.1

Tërmeti trondit ishullin e famshëm grek

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter tronditi Santorinin mëngjesin e së dielës....