MENU
klinika
“Tekat” e princit arab, merr çarçafët me vete

Kërkon 300 limuzina për vizitën në Greqi

Nuk i bën analizat në kohë

“Tërbohet” shqiptari në Greqi, sulmon mjekët

Një shqiptar është shoqëruar në polici, pasi ka sulmuar dy infermierë, dy mjekë dhe një...

Zjarret “shkrumbojnë” ishujt turistikë

Nga Veriu në Jug, Greqia nën pushtetin e flakëve

Zjarrfikësit grekë prej më shumë se një jave vazhdojnë të luftojnë me zjarret e furishme...

"The Economist"

Lufta në Ukrainë “ringjall” portin e harruar grek

Qyteti i vogël grek i Alexandroupolis, 15 km larg nga kufiri me Turqinë, është përballur...

Vrau gruan dhe fajin ua hodhi shqiptarëve

Babis i kalon të gjithë pasurinë vajzës

Babis Anagnostopoulos , menjëherë pas dënimit për vrasjen e gruas së tij Caroline Crouchs, vendosi...

Mes tyre Shqipëria

Rusia fut Greqinë në listën e vendeve armike

Greqia, Danimarka, Sllovakia, Sllovenia dhe Kroacia janë shtuar në listën e shteteve jomiqësore ndaj Rusisë,...

Pas akuzave të Greqisë

Presidenti serb Vuçiç: Do vijojmë të shesim armë për shtetet e tjera!

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar sot se Beogradi do të vijojë tu shesë armë...

Kufiri detar

Ministri i Jashtëm grek: Është bërë 12 milje në Jon dhe në mënyrë të njëanshme nga ne dhe shqiptarë

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka dhënë një intervistë të gjatë për Newsbomb.gr, ku...

Çfarë po ndodh në Egje?

Turqit “rrethojnë” ishujt grekë

Çështjet e sovranitetit kombëtar të ishujve grekë janë ngritur në mënyrë indirekte nga Turqia. Një...

Rasti i parë në rajonin e Thesalisë

I riu shqiptar infektohet me linë e majmunëve

Një 24-vjeçar me origjinë shqiptare që jeton në Magnezi është rasti i parë i lisë...

Evakuohen banorët në periferi të Athinës

“Digjet” Greqia, qindra zjarrfikës në luftë me flakët

Periferia e Athinës po digjet për të dytën ditë radhazi nga zjarret, teksa 500 zjarrfikës...

"Çdo gjë ishte e ligjshme"

Rrëzimi i avionit me municione, reagon Vuçiç

Presidenti serb Aleksandër Vuçic ka reaguar pas rrëzimit të avionit Antonov, në Kavalla të shgtunën....