MENU
klinika
Priten marrëveshje të reja

Ministri i Jashtëm grek të hënën në Tiranë

Përdhunuan dhe vranë studenten greke

Gjykata e Athinës lë në burg përjetë shqiptarin dhe grekun

Gjykata e Apelit në Athinë nuk ka pranuar kërkesën për lehtësim dënimi për shqiptarin dhe...

Ia hoqën Turqisë

SHBA-të gati të furnizojë Greqinë me avionët F-35

Greqia do të blejë në vitet e ardhshme një skuadron avionësh F-35 që më parë...

Anagnostopoulos u vrau vajzën

Prindërit e Caroline: Ai nuk do ta shohë më të bijën

Babis Anagnostopoulos, i cili i mori jetën e tij dhe më pas një grabitje të...

Nuk ndalen lëkundjet

Greqia goditet nga tërmeti, ku ishte epiqendra

Greqia është goditur nga një tërmet gjatë mëngjesit të sotëm. Mediat greke raportojnë se tërmeti...

Arsyeja

Mitsotakis për vizitë zyrtare në SHBA

Kryeministri i Greqisë Krijakos Micotakis sot e filloi vizitën zyrtare në SHBA, ndërsa në Uashington...

Me magnitudë 4.1

Tërmeti trondit ishullin e famshëm grek

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter tronditi Santorinin mëngjesin e së dielës....

Sot rrëfehet bashkëshorti

Një vit nga vrasja tragjike e Caroline

Sot bëhet 1 vit nga vrasja e Caroline, e cila u mbyt për vdekje sy...

Varka ishte gjysmë e mbytur

Roja bregdetare greke shpëton 106 emigrantë

Roja bregdetare e Greqisë tha të dielën, më 8 maj, se ka shpëtuar 106 emigrantë...

Tragjedi në Greqi

Burri mbyt gruan për xhelozi, merr policinë në telefon: E vrava

Një tragjedi ka ndodhur natën e së enjtes, 5 maj 2022 në Piges të Bashkisë...

Në vend kanë qenë edhe tre persona të tjerë

Pakistanezi në Greqi abuzon seksualisht një 34-vjeçare

Një 34-vjeçare nga Shqipëria është përdhunuar nga pakistanez në Greqi. Mediat në vend raportojnë ngjarja...

Kujdes kur udhëtoni!

Në këto 6 qytete të Greqisë mund t’ju bllokojnë makinën

Komisioni Evropian ka njoftuar se Athina , Selaniku , Kalamata , Janina , Trikala dhe...