MENU
klinika
Të shumtë “gjakblutë” që do shkojnë

Masa të rrepta për ceremoninë mortore të ish-mbretit në Greqi

Dialogu mes vendeve

Anthony Blinken vizitë në Greqi, Turqi dhe Izrael

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Anthony Blinken, do të vizitojë Greqinë, Turqinë dhe...

“Shqiptarët largohen drejt vendeve të pasura të BE”

Mediat greke: 280 mijë punëtorë mungojnë në ndërtim

“Ndërtesat ekzistojnë, njerëzit për t’i ndërtuar ato nuk ekzistojnë.” Kështu shkruan “Prototthema” për mungesën e...

GREQI

Tre tërmete “shkundin” Kretën në mëngjes

Një tërmet  i ri 4.2 Rihter ka ndodhur në orën 09:11 të mëngjesit të së hënës...

Arratiset pas 3 muajsh

Shqiptari merr peng greken, e shfrytëzon si prostitutë

Një greke ka rënë pre e abuzimit të një shqiptari, i cili e ka shfrytëzuar...

Ngjarje e rëndë

Kishte shkuar të mblidhte barishte në mal, vdes tragjikisht shqiptari në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një emigrant shqiptar ka ndërruar jetë....

Pasohet nga tre lëkundje të tjera

Tërmet me magnitudë 4.9 në ishullin grek

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 03:52 të...

A do ta bëjë dhe Shqipëria?!

Greqia: Pasagjerët nga Kina duhet të kenë test negativ të Covid

Fqinji jugor i Shqipërisë, Greqia, ka vendosur t’u bashkohet masave të marra nga shtetet e...

Vrasja e gruas nga piloti “trazoi” Greqinë

Babai i Caroline nxjerr detaje tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë që tronditi Greqinë pak vite më...

Kryesuese e re e BE-së

Suedia: Në fokus do të kemi Ballkanin!

Ballkani do të jetë një nga prioritetet e Suedisë, e cila në ditën e parë...

E rëndë në Greqi

Nëna hedh foshnjën 11 muajshe në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Veria të Greqisë. Një foshnje...

Sa ishte magnituda

Tërmeti “zgjon” Greqinë

Një tërmet me magnitudë të shkallës 4.3 Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Siç...