MENU
klinika
“Telefonova babin dhe i thashë se po digjeshim”

Tragjedia në Greqi/ Rrëfimi rrëqethës i 19-vjeçares

"Kokainën e kisha për vete, e pi çdo ditë para punës"

Dënohet me 5 vite burg këngëtari i njohur shqiptar

Këngëtari popullor shqiptar Arian Begaj, është dënuar me 5 vite burg në Greqi, për trafik...

"Askush të mos mohojë përgjegjësinë!"

Flet babai i Evegjeni Mickës që humbi jetën në aksidentin tragjik

Babai i Evgjeni Mickës, e cila humbi jetën në aksidentin e trenave në Tempi, ka...

"Përjetova ferrin e Dantes!"

Tragjedia në Greqi/ Një prej të mbijetuarve rrëfen tmerrin

Pasagjerët që i mbijetuan përplasjes së dy trenave në Greqi, e ndodhur disa ditë më...

"Do të ketë vonesa"

Policia: Mos udhëtoni drejt Greqisë gjatë këtij orari!

Policia e Shtetit ka njoftuar se sot të gjithë qytetarët duhet të shmangin udhëtimin drejt...

Arsye

Ministria greke e Mbrojtjes: Nesër ndalohen hyrje-daljet në kufi

Ministria greke e Mbrojtjes njoftoi se të martën nga ora 10.00 deri në orën 18.00...

Zv.kryeministri për gazetën greke

“Është koha që Greqia të njohë Kosovën”

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi gjatë qëndrimit në kryeqendrën helene, në mesin e shumë takimeve...

“Nuk do fshihemi pas gabimit njerëzor”

Mitsotakis kërkon falje për tragjedinë në Greqi

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar falje për tragjedinë e ndodhur në Tempi ku mbi...

Përplasja e trenave

Greqia “në këmbë”, njoftohet protesta në disa qytete kryesore

Protesta të reja po organizohen sot në shumë zona të Greqisë pas tragjedisë së Tempes....

"A jam mirë këtu?!"

Detajet e reja nga tragjedia në Greqi/ Komunikimi i shoferit të trenit

Greqia është kapluar nga dhimbja dhe zia pas tragjedisë së rëndë shkaktuar pas përplasjes së...

"Pritet ADN-ja e një tjetri"

Këta janë shqiptarët që dyshohen mes viktimave në Greqi

Ministria e Punëve të Jashtme ka publikuar emrat e 4 shqiptarëve nga tragjedia në Greqi,...