MENU
klinika
Sot rrëfehet bashkëshorti

Një vit nga vrasja tragjike e Caroline

Varka ishte gjysmë e mbytur

Roja bregdetare greke shpëton 106 emigrantë

Roja bregdetare e Greqisë tha të dielën, më 8 maj, se ka shpëtuar 106 emigrantë...

Tragjedi në Greqi

Burri mbyt gruan për xhelozi, merr policinë në telefon: E vrava

Një tragjedi ka ndodhur natën e së enjtes, 5 maj 2022 në Piges të Bashkisë...

Në vend kanë qenë edhe tre persona të tjerë

Pakistanezi në Greqi abuzon seksualisht një 34-vjeçare

Një 34-vjeçare nga Shqipëria është përdhunuar nga pakistanez në Greqi. Mediat në vend raportojnë ngjarja...

Kujdes kur udhëtoni!

Në këto 6 qytete të Greqisë mund t’ju bllokojnë makinën

Komisioni Evropian ka njoftuar se Athina , Selaniku , Kalamata , Janina , Trikala dhe...

Nuk kërkohet më certefikatë dhe as tampon

Greqia heq kufizimet për udhëtarët

Para sezonit turistik veror, Greqia ka hequr kufizimet e COVID-19 për udhëtimet brenda dhe jashtë...

Infektohet një foshnjë 14-muajshe

Konfirmohet rasti i parë me hepatitin misterioz në Greqi

Rasti i parë me hepatit akut është zbuluar në Heraklion të Kretës në Greqi. Sipas...

Çfarë mendon ai për "Shqipërinë e Madhe"

Njohja e Kosovës/ Diplomati grek: Realitet i pakthyeshëm

Gazeta greke “Te NEA”, ka publikuar thirrjet e katër autorëve grekë, të cilët kërkojnë që...

A e ka vrarë Malenën e ëma?

Gjendet substancë e dyshimtë edhe në trupin e 3-vjeçares

Mediet greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vdekjen misterioze të tre motrave...

Covid-19

Greqia heq masat, çfarë duhet të dini nga 1 Maji

Pandemia si duket po shkon drejt fundit dhe shumë vende kanë lehtësuar masat e tyre...

Ndërprerja e furnizimit nga Rusia

Greqia do të ndihmojë Bullgarinë me gaz

Greqia tha të mërkurën se do t’i ofronte ndihmë Bullgarisë pasi Rusia ndërpreu furnizimin e...

Përjashton Ankaranë nga stërvitja e NATO-s

Athina i përgjigjet “provokimeve” turke

Athina zyrtare i është kundërpërgjigjur provokimeve turke mbi ishujt grek ditën e djeshme, duke anuluar...