MENU
klinika
Pako të shkruara sipër me sprajt

Paketim shqiptar? Deti nxjerr 163 kg drogë në brigjet greke

Në fokus mbrojtja dhe siguria energjetike

Blinken pritet të vizitojë Athinën

Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë energjetike, si dhe angazhimi i përbashkët i SHBA-së...

Mesazhi i gazetës turke “Hurriyet” për Greqinë

“Efharisto poli file”, ndihmoi Turqinë pas tërmetit

“Efharisto poli file” (Shumë faleminderit mik), shkruan gazeta turke Hurriyet në faqen e saj të...

Ish-ministri i Jashtëm fiton garën e balotazhit

Zgjidhet Presidenti i ri i Qipros

Ish-ministri i Jashtëm, Nikos Christodoulides, është zgjedhur presidenti i ri i Qipros në balotazhin e...

Beteja me sëmundjen e rëndë

Ndahet nga jeta në moshën 51-vjeçare ish-ministri grek

Ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare deputeti dhe ish-ministri i SYRIZA, Nektarios Santorinios, i cili...

NDE: Shqipëria konkuron Greqinë

Evropa Juglindore do të përjetojë një nxitje në turizëm

Turizmi në Evropën Juglindore pritet të lulëzojë, pasi interesi për këtë destinacion ka arritur nivelin...

Ministri i Jashtëm grek drejtuar homologut turk

“Mos prisni një tërmet për të përmirësuar marrëdhëniet tona”

“Ne nuk duhet të presim një tërmet për të përmirësuar marrëdhëniet tona” theksuan ministri i...

Foto që po bën xhiron e rrjetit!

Pse ky imazh tronditës nga tërmeti në Turqi është bërë viral?

Në kushte jashtëzakonisht të pafavorshme, vazhdojnë përpjekjet titanike të forcave të shpëtimit në Turqi, për...

Profesori grek paralajmëron mega-tërmete

“Greqia mund të goditet nga lëkundje 8.5 Rihter”

Profesori i Fatkeqësive Natyrore, Konstantinos Synolakis, ka dhënë një përgjigje alarmante për pyetjen nëse ka...

Tërmeti afron Greqinë me Turqinë

Ekipet e shpëtimit greke krah trupave të emergjencave turke

Ekipi grek i ndihmës të zjarrfikësve elitë, EMAK, të specializuar për katastrofat natyrore dhe tërmetet,...

Rrugët e florinjta

Greqia 4,5 mln euro për km për autostradën Janinë-Kakavijë

Janinë-Kakavijë është autostrada e re që do të lidhë Greqinë me Shqipërinë. Tenderi është shpallur...

Tragjedi e re detare!

Greqi, humbin jetën disa emigrantë në brigjet e Leros

Një tragjedi e re detare me emigrantë është regjistruar përsëri në Greqi, kësaj here pranë...