MENU
klinika
Mot i keq në Atikë

Rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Greqinë perëndimore

“Alo policia, ejani në shtëpi se vrava gruan”

Detaje tronditëse nga krimi në Greqi. Çfarë tregojnë fqinjët

Të tjera detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Nicë të Greqisë, ku...

"Nëse gabon turqit do të vijnë"

Erdogan sërish me kërcënime ndaj Greqisë: Kujdes Mitsotakis!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka kërcënuar sërish Greqinë, por këtë herë më specifikisht kryeministrin grek...

Skandali me financimet e Katarit

Eurodeputetja Eva Kaili lihet sërish në burg

Gjyqtarët belgë kanë vendosur të zgjasin paraburgimin për ish-eurodeputeten greke, Eva Kaili, në burgjet e...

"Shteti ynë po zbaton një politikë strikte, por…"

Greqia pret numrin më të ulët të migrantëve në dekadën e fundit

Ministri grek i Migracionit tha se numri i migratëve që kanë arritur në Greqi ka...

Të shumtë “gjakblutë” që do shkojnë

Masa të rrepta për ceremoninë mortore të ish-mbretit në Greqi

Në një takim të zgjeruar të gjithë krerëve të policisë greke si dhe të vetë...

Dialogu mes vendeve

Anthony Blinken vizitë në Greqi, Turqi dhe Izrael

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Anthony Blinken, do të vizitojë Greqinë, Turqinë dhe...

“Shqiptarët largohen drejt vendeve të pasura të BE”

Mediat greke: 280 mijë punëtorë mungojnë në ndërtim

“Ndërtesat ekzistojnë, njerëzit për t’i ndërtuar ato nuk ekzistojnë.” Kështu shkruan “Prototthema” për mungesën e...

GREQI

Tre tërmete “shkundin” Kretën në mëngjes

Një tërmet  i ri 4.2 Rihter ka ndodhur në orën 09:11 të mëngjesit të së hënës...

Arratiset pas 3 muajsh

Shqiptari merr peng greken, e shfrytëzon si prostitutë

Një greke ka rënë pre e abuzimit të një shqiptari, i cili e ka shfrytëzuar...

Ngjarje e rëndë

Kishte shkuar të mblidhte barishte në mal, vdes tragjikisht shqiptari në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një emigrant shqiptar ka ndërruar jetë....

Pasohet nga tre lëkundje të tjera

Tërmet me magnitudë 4.9 në ishullin grek

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 03:52 të...