MENU
klinika
Rezultatet

Dështimi i referendumit/ Kotzias: Përgjegjëse partia shqiptare

Reagimi pas rezultateve

Greqia: Nacionalizmi, jo në dobi të marrëveshjes

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë ka reaguar menjëherë ditën e sotme pas zhvillimit...

Çështja çame

‘E mbështesim Shqipërinë vetëm nëse nuk përmend Çamërinë’

Presidenti i Republikës greke, Prokopis Pavlopulos ka bë disa deklarata mjaft të ashpra për çështjen...

Çështja e emrit

Marrëveshja e Prespës/ Përplasje mes eurodeputetëve grek

Eurodeputeja nga radhët e partisë opozitare greke Demokracia e Re, Maria Spyriaki ka theksuar se...

Marrëveshja e Prespës

Dora Bakojanis: Referendumi do të kalojë

“Në këtë moment me siguri skenari është se referendumi do të kalojë, por nuk jam...

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë

Çështja e Maqedonisë/ Sërish konflikt në politikën greke?

Në prag të referendumit në Shkup në 30 shtator, rindizen reagimet ndaj Marrëveshjes për emrin...

Nga Altin Bamllari

Greqia e “pushtuar” nga shqiptarët

Nuk di ç’bën ministria e Diasporës, por unë kam nisur të numëroj shqiptarët në Greqi....

Marrëveshja e Prespës dhe dialogu

Tsipras: Vazhdim i dialogut me Shqipërinë

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka mbajtur ditën e sotme një fjalim në Parlamentin Europian. Ai...

Nxitëse e Marrëveshjes së Prespës

Maqedonia dhe Greqia, komitet të përbashkët për çështje historike

Formohet Komiteti i përbashkët interdisiplinar i ekspertëve (KPIE) për çështje historike, arkeologjike dhe arsimore mes...

Marrëveshja me 10 pika

Kotzias: Me Shqipërinë i zgjidhëm ‘hallet’

Ndërkohë që një ditë më parë, kryeministri grek Aleksis Tsipras tha se nuk ekziston çështja...

Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti ‘shkund’ Greqinë

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e kësaj...

Shpëtojnë vetëm ministrat e rëndësishëm

Tsipras riformaton kabinetin qeveritar

Kabineti qeveritar në Greqi ka ndryshuar “faqe”, me kryeministrin Aleksis Tsipras që ka bërë një...