MENU
klinika
Çfarë shkruajnë mediat e huaja?

A do t’i shpallë Erdogan luftë Greqisë?

Vrau bashkëshorten dhe akuzoi shqiptarët

Piloti grek përfundon në burg me “killerin” shqiptar

Piloti grek Babis Anagnostopoulos, i cili në një histori makabër vrau bashkëshorten e tij 20-vjeçare...

"Bëjmë plazh në ishujt grekë"

Turqit gati për sulm: Zona e parë që do të goditet

Përplasjet mes Turqisë dhe Greqisë janë të vazhdueshme, ndërsa së fundmi janë intensifikuar. Deklarata e...

‘Përplasjet’ Greqi-Turqi

Shefi i NATO-s: Hiqni dorë nga deklaratat provokuese!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s bën i bën thirrje Greqisë dhe Turqisë që të zgjidhin...

"Respektoni marrëveshjen"

Erdogani kërcënon grekët: Do ta pësoni si paraardhësit tuaj

Marrëdhëniet Greqi-Turqi janë tronditur muajin e fundit, si pasojë e shkeljeve ajrore dhe detare nga...

Greqi

Aksident tragjik, ndërron jetë një 18-vjeçar shqiptar

Një 18-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Chalkidiki të Greqisë si pasojë e një aksidenti...

Drejtuesi mjetit pa patentë

Aksidenti tragjik/ Humb jetën 18-vjeçari shqiptar!

Një 18-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Greqi. Ai po udhëtonte...

Reshjet e dendura të shiut

Rrugët kthehen në “lumenj” në Greqi

Moti i keq i këtyre ditëve të fundit ka shkaktuar dëme të mëdha në disa...

I përgjigjet ministrit turk

Gjenerali grek: Hajde ha peshk të zi dhe pi ujë të kripur

Provokimeve turke dhe kërcënimeve të Omer Çelikut se turqit “mund të vijnë një natë”, gjenerali...

Hotelierët kërkojnë të punësojnë mësues

Greqi, turizmi në krizë punonjësish

Problemi numër një për kompanitë turistike në Greqi është pamundësia për të gjetur punonjës që...

"Vlera të përbashkëta"

Jo “Open Balkan-it”/ Kurti afrohet me Greqinë

Raportet e Kosovës me Greqinë po zbuten dita-ditës pohoi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas...

Konfirmohet rasti i parë

Lija e majmunit mbërrin në Greqi

Mediat greke kanë bërë të ditur se është konfirmuar rasti i parë me linë e...