MENU
klinika
Një ditëlindje bashkoi kryeministrat

Haradinaj dhe Zaev në një takim miqësor

Liberalizmi i vizave

A do jetë ky viti i madh për Kosovën? Kushti kryesor

Në vitin 2016 Komisioni Evropian i kishte vendosur Kosovës dy kushte për liberalizimin e vizave....

Dëmet

Sulmohet autobusi me kosovarë në Serbi

Autobusi i linjës Prishtinë-Frankfurt është sulmuar mbrëmë në Krushevac të Serbisë. Me këtë autobus po...

Prej vitesh kanë të njëjtën kërkesë

Familjarët kërkojnë të zhdukurit në Kosovë, priten protesta

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve është njoftuar se mbahet një protestë paqësore në Prishtinë....

Kufijtë

“Do ndëshkoheni rëndë”, Angela Merkel “ultimatum” Vuçiçit

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që...

Vuçiç pas kthimit nga SHBA

“Na pret dimër i vështirë lidhur me Kosovën”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, duke folur për vizitën e tij të fundit në SHBA,...

Koalicionet partiake

Kosovë, tjetër skenar në prag të zgjedhjeve?

Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj...

Nga Zëri i Amerikës

Kosnett: Kosova ekstradon një të kërkuar nga Shtetet e Bashkuara

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha se një person nga Kosova është ekstraduar në...

"Do zvogëloj qeverinë"

Kurti ‘merr’ kompetencat e kryeministrit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zgjedhur rrjetin social “Facebook” për të komunikuar me...

Deklarata

Të rifillojë dialogu? Ja çfarë deklaron zv/kryeministrja serbe

“Dialogu me Kosovën të rifillojë sa më shpejt”, kështu është shprehur zv.kryeministrja e Serbisë Zorana...

Nga REL

Zgjedhje të reja me sfida të vjetra

Shpërndarja e Kuvendit të Kosovës e dërgon vendin në zgjedhje të parakohshme dhe organizimi i tyre...

Emri

Aksidentohet zëvendësministri, detajet e para

Aksidentohet zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka. Vete ai e...