MENU
klinika
Marrëveshja Kosovë-Serbi

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Kosova nuk ndahet!

Vendimi

Kosova si SHBA, nga nesër ‘mbyllje qeverisë’

Në Kosovë nga nesër hyn në fuqi ‘mbyllja e qeverisë’, pra nuk mund të kryhet...

Kërcënimet

Inteligjenca amerikane: Ballkani në rrezik!

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për...

I 'ankohet' Metës

Edita Tahiri: Ndryshimi i kufijve, skenar i rrezikshëm!

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Edita Tahiri, ka zhvilluar sot një takim me kreun e...

Shkrimi

SHBA presion Kosovës?/ Mediat ruse: Skenar!

Në Kosovë këto ditë mes presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj ka pasur një përçarje. Ndërkohë...

Telefonata

Vuçiç flet me Hahn për taksën: Të gatshëm për dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka komunikuar sonte në telefon me komisionarin e Bashkimit Evropian,...

Reagimi

Letër kryeministrave të botës, Serbia i përgjigjet Haradinajt

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka reaguar pas letrës së kryeministri i Kosovës, Ramush...

Deklarata

Bërnabiç-Kosovës: Sjellja juaj s’do kalojë pa pasoja

Teksa ka komentuar politikat dhe lëvizjet e fundit nga autoritetet kosovare, kryeministrja serbe Ana Bërnabiç...

Deklarata

Taksa 100%/ Vetëvendosje-Haradinajt: Nëse e heq bën…

E ftuar në emisionin “DPT te Fidani”, deputetja e Vetëvendosjes në Kosovë, Albulena Haxhiu doli...

Samiti për Ballkanin

Vuçiç në Tiranë, viziton Shqipërinë në mars

Situata në rajonin e Ballkanit dhe marrëdhëniet mes vendeve do të jenë temë e diskutimeve...

Kërkesat

‘Paralizohet’ Prishtina, nisin grevat!

Rreth 22 mijë shërbyes civilë në administratën lokale dhe qendrore në Kosovë filluan sot grevë...

Deklarata për mediat

Haradinaj: Nuk i ulemi të huajve, kemi kushtet tona!

Kryeministri Haradinaj i pyetur nga gazetarët nëse qendrimi i tij në letrën dërguar ndërkombëtarëve i...