MENU
klinika
Deklarata

Taksa ndaj Serbisë, Haradinaj i prerë

Korrigjimi i kufijve

Ambasadori i SHBA në Serbi: Me rëndësi të dihet…

“Është e rëndësishme të dihet ku është kufiri, ku është Serbia e ku është Kosova”,...

Çfarë i shkruan?

Dialogu me Kosovën, Vuçiç letër Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i është drejtuar presidentiti të SHBA-së, Donald Trump me anë...

Kërkesat

Dogana ultimatum qeverisë: Hyjmë në grevë nëse…

“Plotësoni kërkesat tona, ose hyjmë në grevë”, ky është ultimatumi i fundit që dogana i...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Kosova nuk ndahet!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ditën e sotme në një emision televiziv ka këmbëngulur se...

Vendimi

Kosova si SHBA, nga nesër ‘mbyllje qeverisë’

Në Kosovë nga nesër hyn në fuqi ‘mbyllja e qeverisë’, pra nuk mund të kryhet...

Kërcënimet

Inteligjenca amerikane: Ballkani në rrezik!

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për...

I 'ankohet' Metës

Edita Tahiri: Ndryshimi i kufijve, skenar i rrezikshëm!

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Edita Tahiri, ka zhvilluar sot një takim me kreun e...

Shkrimi

SHBA presion Kosovës?/ Mediat ruse: Skenar!

Në Kosovë këto ditë mes presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj ka pasur një përçarje. Ndërkohë...

Telefonata

Vuçiç flet me Hahn për taksën: Të gatshëm për dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka komunikuar sonte në telefon me komisionarin e Bashkimit Evropian,...

Reagimi

Letër kryeministrave të botës, Serbia i përgjigjet Haradinajt

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka reaguar pas letrës së kryeministri i Kosovës, Ramush...

Deklarata

Bërnabiç-Kosovës: Sjellja juaj s’do kalojë pa pasoja

Teksa ka komentuar politikat dhe lëvizjet e fundit nga autoritetet kosovare, kryeministrja serbe Ana Bërnabiç...