MENU
klinika
Detajet

Hahn sot në Kosovë, pritet takim me Haradinajn

Mesazhi ngushëllues

Ish-ambasadori ndahet nga jeta, Haradinaj jep lajmin e hidhur

Kryeministri i Kosovës ka njoftuar sot ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Sllovenisë në Prishtinë...

Deklarata

Tensionet në veri/ Mustafa: Për pazare territoriale me Serbinë

Lidhur me dorëheqjen e kryetarëve të komunave të veriut të Kosovës dhe arsyetimin e tyre...

Detajet

Dekretuan Ushtrinë/ NATO ndërton raport të ri me Kosovën?

Duket se NATO ka vendosur që të krijojë një raport të ri me ushtrinë e...

Deklarata

Përplasja fizike Thaçi-Vuçiç, ministri serb zbulon detaje

Gjatë ditës së djeshme presidenti serb Vuçiç në një intervistë për median serbe tregoi detaje...

Çfarë pritet...

Putin nesër në Serbi, bisedohet dhe për Kosovën

Më 17 janar Vladimir Putin do të vizitojë Beogradin, dhe Kosova do të jetë pjesë e bisedimeve...

Deklarata

Gazetari: Thaçin e pret Gjykata e Hagës

“Presidenti i Kosovës do të përballet shumë shpejt me Gjykatën speciale në Hagë“, kështu ka...

Masakra e Reçakut

Thaçi: Serbët do mbajnë përgjegjësi për krimet në Kosovë

Në Kosovë përkujtohet sot masakra e Reçakut, gjenocidi i ushtruar nga forcat serbe në Reaçak....

Dialogu Kosovë-Serbi

Ambasadori gjerman: S’ka afate për marrëveshjen

Lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, arritjen e një marrëveshjeje dhe vendosjen e taksës 100% ka reaguar...

Detajet

Haradinajt i refuzohet viza amerikane

‘Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i është refuzuar viza amerikane‘, kështu shruan Al Jazeera e...

Prapaskenat

Vuçiç tregon përplasjen me Thaçin: Unë iu sula

Në një intervistë për “Tv Pink”, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur për detaje...

Deklarata

Haradinaj thirrje: Heqim taksën ndaj Serbisë nëse…

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish për taksën e Kosovës ndaj Serbisë. Haradinaj është shprehur...