MENU
klinika
Kërkesat

‘Paralizohet’ Prishtina, nisin grevat!

Deklarata për mediat

Haradinaj: Nuk i ulemi të huajve, kemi kushtet tona!

Kryeministri Haradinaj i pyetur nga gazetarët nëse qendrimi i tij në letrën dërguar ndërkombëtarëve i...

Detaje

Haradinaj letër ambasadorëve të Quint-it, kushte për taksën

Përmes një letre zyrtare dërguar ambasadorëve të Quint-it kryeministri Haradinaj ka bërë të qarta kushtet...

U dërgon letër

Haradinaj i prerë me kryeministrat e botës

Përmes një letre drejtuar kryeministrave të botës, Haradinaj u ka bërë të qartë faktin se...

Deklarata

Veseli: Të pezullohet 120 ditë tarifa ndaj Serbisë

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se ka propozuar pezullimin 120 ditësh të...

Ide e guximshme

Korrigjimi i kufijve/ Presidenti slloven: S’do e hidhja poshtë

Teksa ka zhvilluar një vizitë në Serbi, presidenti slloven Borut Pahor ka diskutuar me presidentin...

I përgjigjet akuzave

Haradinaj: Siguroni 61 vota e rrëzoni qeverinë!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur për grevat, për të cilat tha se i...

Faktet!

Serbët trafikuan organe të shqiptarëve në luftë

Ky dokumentar përmban pamje të rënda. Fuqishëm sugjerohet aprovimi i prindit ose kujdestarit para se...

Taksa 100%

“Bora po shkrihet”/ Thaçi dhe Haradinaj me deklarata të koduara

‘Bora do të shkrihet dikur”, kështu është përgjigjur kryeministri Haradinaj kur u pyet nga mediat...

I 'tërheq veshin'

BE-Kosovës: Hiqni taksën, angazhohuni në dialog!

Bashkimi Evropian prej dy muajsh është duke bërë presion ndaj qeverisë “Haradinaj” për heqjen e...

Detajet

Përcillet në banesën e fundit zv. Ministri i Kosovës

Këtë të dielë i është dhënë lamtumira e fundit dhe është përcjellë për në banesën...

Deklarata

Vuçiç: Jo konflikt të ngrirë me Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se është koha që të fillohet të mendohet...