MENU
klinika
Video

“Oj Sarë”/ Fëmijë shqiptarë të ngujuar në kampin e Sirisë

Betejë për supermaci në Evropë?

Media serbe: Do vendoset me Kosovën!

Media serbe “Tanjug”, në një artikull të publikuar së fundmi shkruan se beteja për supermaci...

Samiti i Beogradit

Pacolli “dënon” provokimet kundër Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i dënoi, siç tha, “provokimet” që...

Krimet serbe

Sot 20 vjet nga masakra e Rezallës

Si sot plot 20 vjet kujtohen ngjarjet nga masakra e Rezallës, kohë kur ushtria dhe...

Reagon KFOR

Pse kishte ushtarë shqiptarë në veri të Mitrovicës?

Në lidhje me ngjarjen e djeshme, e cila u bë bujë nga mediat serbe, ku...

Detaje

Zbulohet arsyeja pse Haradinaj udhëtoi drejt SHBA

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka udhëtuar gjatë ditës së sotme drejt Amerikës. Kjo vizitë...

Taksa ndaj mallrave

Serbia ‘kërcënon’ Kosovën: Do ju padisim!

Serbia ka paralajmëruar Kosovën se do të bëjë padi në arbitrazh me pretendimin se është...

Flet kancelari austriak

Kurz: Kosova s’ka zgjidhje, pa mbështetjen e fuqive të mëdha

Kancelari austriak, Sebastian Kurz deklaroi se çdo zgjidhje e mundshme për problemin e Kosovës duhet...

Operacioni i Policisë së Kosovës

Trafikim organesh/ Në pranga 5 persona të dyshuar

Policia e Kosovës arrestoi 5 persona në Prishtinë të mërkurën, nën dyshimet për përfshirje për...

Arsyeja

Haradinaj: Dikush s’mund t’i kapërdijë sukseset tona!

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria të cilën ai e drejton që...

VIDEO

Pamje të rralla/ Viti 1999, serbët largohen të turpëruar nga Kosova

Në një video të publikuar në Youtube, e xhiruar në Kosovë nga mediat gjermane duken...

Nga REL

Gjykata e Hagës i refuzon apelin Karaxhiç

Gjykata për Krime e Kombeve të Bashkuara në Hagë ka refuzuar apelin e fundit të...