MENU
klinika
Provokimet e Serbisë

Thaçi: Do përgjigjemi me ushtri e polici!

Kundërpërgjigjia

Kërcënimet e Daçiç/ Reagon Ministria kosovare e Mbrojtjes

Zëvendësministri i Mbrojtjes në Kosovë, Burim Ramadani, i ka quajtur si luftë speciale, deklarimet që...

Reagimi

Daçiç: OKB duhet të verifikojë marrëveshjen me Kosovën!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka ripërsëritur sot se Këshilli i Sigurimit i...

Delegacioni shtetëror për dialogun

Dialogu me Serbinë/ Haradinaj kërkon përfshirjen e pakicave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar deputeten e komunitetit turk Müfera Şinik dhe Enis...

Serbia, per stabilitetin në rajon

Vuçiç: Prishtina fundi i dialogut, me miratimin e platformës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se Prishtina zyrtare me miratimin e platformës...

Postimi

“Të hiqet taksa”, Haradinaj i përgjigjet Mogherinit

Në lidhje me deklaratat e shefes së diplomacisë në BE, Federica Mogherini për taksën ndaj...

Deklarata

Dialogu Prishtinë-Beograd, Mogherini thirrje OKB-së

“Kosova duhet të heqë tarifën ndaj mallrave serbe dhe të Bosnjës”, kështu i është drejtuar...

Rrëfimi nga Leposaviqi

Shqiptari që nuk di për shkëmbimin e territoreve

Leposaviqi, ose i njohur ndryshe edhe si Albanik, është qytezë dhe qendër e komunës me...

Takimi me këshilltarët e Merkel

Haradinaj zbulon: Gjermania më kërkoi heqjen e taksës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, komentoi sërish takimin që pati dje me dy këshilltarët e...

A do të ketë dialog?

Vuçiç: Çështja e Kosovës, më e vështirë se në kohën e Gjingjiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se propozimi i tij për çështjen e Kosovës vjen...

Ngjarjet e 100-viteve kryengritjeje

Sulmet në Prekaz/ Përmbledhje kalendarike e një shekulli

Blerim Latifi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka reaguar sërish lidhur me historinë e 5...

"Non grata" në Kosovë

Gazetari britanik del me paralajmërim të fortë

Gazetari britanik Graham Phillips ka reaguar pas lajmit se do të shpallet person “non grata”...