MENU
klinika
Kosovë

Ortek në Brezovicë, humb jetën një person

Ndryshojnë edhe kufijtë?

Haradinaj: Në 2019, marrëveshje me Serbinë!

“Një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës është e mundur këtë vit, por nuk mund të...

Flet Bugajski

‘Kosova të bëjë kujdes në dialog, mund të mashtrohet’

Në një intervistë për analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski deklaron...

Njohja e Kosovës

Vuçiç në kthetrat e Putinit, hakmarrje për Kosovën

Para se Vladimir Putin të arrinte për vizitë në Beograd, në Serbi, si nga mediat...

Taksa ndaj mallrave serbe

Ambasada Amerikane ‘presion’ Kosovës, qëndrimi i Haradinajt

Edhe pas presionit që Ambasada Amerikane në Kosovë është duke ushtruar ndaj krerëve të shtetit...

Deklarata

Amerika i “ngre zërin” Kosovës: Hiqni taksën ose…!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë që përfaqësohet nga ambasadori amerikan, Philip...

Akuzat

Ish-komandanti i UÇK lirohet nga burgu

Ishte shpallur fajtor për një vepër penale të krimeve të luftës kundër popullatës civile nga...

Takimi në Davos

Liberalizimi i vizave për Kosovën/ Thaçi: Për ne si shtet i ri…

Në një prononcim për mediat kosovare, presidenti Hashim Thaçi u shpreh se në Forumin Ekonomik...

Vendimi

Vrasja e Oliver Ivanoviçit, lëshohet urdhër-arrest për autorin

Lëshohet urdhër-arrest për Milan Radojçiçin, i cili dyshohet oër vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç....

Reagimi

Prekja e kufijve çon në luftë? Paralajmëron Tahiri

“Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë ka për synim krijimin e “Serbisë...

Deklarata

Daçiç: Serbia ka një plan për Kosovën, s’mund ta tregojmë

“Serbia nuk mund të tregojë planet që ka për Kosovën”, kështu është shprehur ministri i...

Postimi

Edhe Kosova njeh presidentin e Venezuelës, flet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se pas...