MENU
klinika
Dialogu me Serbinë

A do ketë shkëmbim territoresh? Veseli flet pas takimit koordinues

Pezullim i menjëhershëm

Taksa ndaj Serbisë/ SHBA paralajmëron Kosovën

Këshilli i Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Departamenti i Shtetit Amerikan kanë formësuar pozicionin e...

Dialogu me Serbinë

Nis takimi koordinues, mungojnë Thaçi dhe opozita

Kryeparlamentari i Kosovës ka thirrur sot një takim koordinues për dialogun me Serbinë. Teksa ka...

Detaje nga ngjarja

Kërcënoi Haradinajn, dënohet me burg terroristi

Një person i dyshuar si terrorist është dënuar me burg, i akuzuar për veprën penale...

Nga Geopolitical Intelligence Service

Perëndimi armatos shqiptarët, ndërsa Rusia serbët

Për një kohë të gjatë, baza e vetme ushtarake e huaj në Ballkan ishte baza...

"Krimi kundër njerëzimit"

20 vjet nga masakra e Reçakut, askush nuk u dënua për krimet

Më 15 janar 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe vranë 45 civilë shqiptarë në fshatin...

Defekti në ajër

Ulje e detyruar/ Merr flakë avioni me shqiptarë

Një avion i linjës Stutgartt-Prishtinë ka pësuar defekt në ajër duke bërë ulje të detyruar...

Integrimi

Osmani thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndiqni shembullin tonë!

Qeveria në Shkup paralajmëron se më në fund do t’i kushtoj vëmendje agjendës së brendshme...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Drashkoviç: Pa marrëveshje, Serbia shkatërrohet

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç, nuk mbështet pikëpamjet e opozitës serbe...

Deklarata

Walker flet për idenë e korrigjimit të kufijve

Ish-drejtues i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, duke folur për idenë...

Heqja e taksës

Vucic: LDK bëri mirë që kërkoi ndihmën e Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë mirë...

Produktet serbe

Kryeministri thotë se s’guxojnë ta heqin taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen...