MENU
klinika
Shkruan ‘Washington Post’

Parashikimi i amerikanëve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Përmbledhja ditore e rajonit

Presidenca dhe Qeveria të punojnë për tarifën 100%

Kosovë Presidenti dhe Qeveria e Kosovës duhet të koordinohen për veprimet e ardhshme që do...

Tarifa 100%

Kërkohet koordinim ndërmjet Presidencës dhe Qeverisë

Presidenti dhe Qeveria e Kosovës duhet të koordinohen për veprimet e ardhshme që do të...

Urdhëri nga Presidenti Thaçi

Polici Demaj shpallet ‘Hero i Kosovës’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për policin e rënë heroikisht në krye të detyrës dhe...

Premtimi nga BE

A ka datë për hapjen e urës në Mitrovicë?

Ura kryesore e lumit Ibër, e cila qytetin e Mitrovicës e ndan në veri dhe...

Ministri Shala

‘Thaçi nuk mund të japë premtime për tarifën 100%’

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Thaçi për Washington Post

‘Jemi gati të shqyrtojmë heqjen e tarifës 100%’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë një udhëtim diplomatik në Berlin, të pa-raportuar, muajin...

Ardhja e pelegrinëve serb

Fjalimi emocionues i nënës kosovare në protestën e sotme

Ditën e sotme qytetarët e Gjakovës kanë protestuar në shenjë kundërshtie për ardhjen e pelegrinëve...

Përmbledhja ditore e rajonit

A ka dyshime në marrëveshjen Kosovë-Serbi?

Serbi Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, nuk beson se gjatë vitit 2019...

Akuza nga LDK

Mustafa: Veseli provokator si Serbia

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se në kohën kur Kosovës...

Kundër Vuçiçit

Mijëra protestues në Serbi

Disa mijëra njerëz kanë marshuar mbrëmjen e së shtunës në kryeqytetin serb, Beograd, në fundjavën...

Ndalesë për kriminelët

Gjakovarët protestojnë kundër vizitës së serbëve

Me parullat “Gjakova nuk harron”, “S’ka qetësi pa drejtësi” dhe “Dëshmorët nuk negociohen”, qindra qytetarë...