MENU
klinika
Tarifa

Rriten tensionet Serbi-Kosovë, reagon OKB

Deklarata

“Trepça” në bisedime? Koçijançiç: Ne nuk ndërhyjmë

Bashkimi Europian e bëri të qartë se agjenda e bisedimeve Prishtinë-Beograd përcaktohet nga vet palët....

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi, Tahiri me tone të forta kundër Mogherinit

Deklarata e zëdhënëses së BE-së, Maja Kocijançiç që në dialogun final Kosovë-Serbi të futet edhe...

Trepçja

Haradinaj i ashpër me BE-në: Ju ka humbur rruga!

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër qëndrimin e BE-së për Trepçen. Përmes një postimi...

Deklarata

SHBA tjetër thirrje Kosovës: Hiqni tarifat, krijojnë sfida mes nesh

Shtetet e Bashkuara i kërkuan sërish Kosovës që të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, për...

Detajet

Sa milionë euro humbje i shkaktoi taksa 100% Serbisë?

Taksa 100% e vendosur nga Kosova, përkundrejt mallrave serbe dhe boshnjake daton që në 6...

Kushti i Serbisë

Vuçiç me tone të forta: S’ka zgjidhje me Kosovën

Në një intervistë për “TV Happy”, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka dalë me një...

Dialogu Kosovë-Serbi

“T’ia kërcas edhe unë një teorie konspirative”

Nga Sabit Gashi Thaçi ka pranuar si kompromis propozimin amerikan për korrigjim të kufijve në...

Deklarata e fortë

“Nëse preket Mitrovica, do bëhet luftë”

“Nëse preket Mitrovica, do të bëhet luftë që s’është parë asnjëherë”, kështu është shprehur kryetari...

Deklarata

Veseli: Taksa ndaj Serbisë do të qëndrojë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, njëkohësisht kryetar i PDK-së, hodhi ditë më parë idenë se...

Postimi

Thaçi niset drejt SHBA-së, zbulon ku do të marrë pjesë

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i Kosovës Hashim Thaçika njoftuar se është nisur drejt...

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi/ Haradinaj i ka dorëzuar kompetencat Thaçit?

“Haradinaj po heq dorë nga dialogu Serbi-Kosovë”, kështu është shprehur shefi i Grupit Parlamentar të...