MENU
klinika
Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Kosova e gatshme për paqe të qëndrueshme

Dështimi i diplomacisë

Kosova në këto shtete mbetet pa ambasadorë

Diplomacia kosovare, përveç dështimeve për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, po përballet edhe me mungesë të...

Axhenda e Këshillit Evropian

‘Nuk ka liberalizim të vizave’

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për produktet nga Serbia dhe...

Transformimi i FSK-së

Kuvendi këtë muaj voton për formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të hënën e ardhshme do ta caktojë datën e votimit...

Bashkimi i Mitrovicës

Vuçiç: Veprimet e shqiptarëve po çojnë në katastrofë të plotë

Deklarata për bashkimin e Mitrovicës, është miratuar dhe menjëherë pas këtij informacioni ka reaguar presidenti...

Punimet e ministerialit

Përplasen ministrat e Ballkanit, kundër Bosnjes e Serbisë

Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor ka nisur punimet të cilat nuk kanë...

Debati në takim

Pacolli replikon me ministrin e jashtëm boshnjak për taksën

Ministri i Jashtëm i Bosnjës dhe Hercegovinës e ka akuzuar Kosovën për siç ka thënë...

Formimi i ushtrisë

Veseli takon komandantin e ri të KFOR-it

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim komandantin...

Parlamenti Europian

PE: Serbia nuk hyn në BE pa e njohur genocidin në Srebrenicë

Eurodeputetët në debatin për Raportin e Progresit për Serbinë miratuan ndryshimet e përfaqësuesit slloven Igor...

Takimi në Budva

Ministri i Punëve të Jashtme dhe njëherësh edhe zv/kryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli,...

Komunat serbe në Kosovë

Kryetarët e komunave serbe në veri të Kosovës japin dorëheqjen

Edhe pse kishin paralajmëruar dorëheqjet e tyre, katër kryetarët e komunave veriore, nuk e kishin...

Përmbledhja ditore e rajonit

PE voton për ekstradimit të Gruevskit nga Hungaria

Maqedoni Eurodeputetët kanë miratuar dy amendamentet përmes së cilëve kërkohet nga Hungaria që ta ekstradojë...