MENU
klinika
"Flet shqip"

Gazetari zbulon të pathënat e Vuçiç

Kërkesa për pezullimin e taksës 100%

Thaçi: Këshillat e SHBA-së do të zbatohen me përpikmëri!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Washington ku të enjten zhvillohet Mëngjesi...

Deklarata

Ambasadori amerikan-Kosovës: Mos mbështesni kriminelët

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha të mërkurën mbrëma se kriminelët e dënuar të...

Deklarata

Kufiri me Serbinë/ Thaçi: Mesazhi që më ka dërguar Putin

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi shprehet se arritja...

Tarifa

Rriten tensionet Serbi-Kosovë, reagon OKB

“Tensionet midis Beogradit dhe Prishtinës vazhdojnë të rriten dhe të kenë ndikim negativ në procesin...

Deklarata

“Trepça” në bisedime? Koçijançiç: Ne nuk ndërhyjmë

Bashkimi Europian e bëri të qartë se agjenda e bisedimeve Prishtinë-Beograd përcaktohet nga vet palët....

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi, Tahiri me tone të forta kundër Mogherinit

Deklarata e zëdhënëses së BE-së, Maja Kocijançiç që në dialogun final Kosovë-Serbi të futet edhe...

Trepçja

Haradinaj i ashpër me BE-në: Ju ka humbur rruga!

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër qëndrimin e BE-së për Trepçen. Përmes një postimi...

Deklarata

SHBA tjetër thirrje Kosovës: Hiqni tarifat, krijojnë sfida mes nesh

Shtetet e Bashkuara i kërkuan sërish Kosovës që të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, për...

Detajet

Sa milionë euro humbje i shkaktoi taksa 100% Serbisë?

Taksa 100% e vendosur nga Kosova, përkundrejt mallrave serbe dhe boshnjake daton që në 6...

Kushti i Serbisë

Vuçiç me tone të forta: S’ka zgjidhje me Kosovën

Në një intervistë për “TV Happy”, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka dalë me një...

Dialogu Kosovë-Serbi

“T’ia kërcas edhe unë një teorie konspirative”

Nga Sabit Gashi Thaçi ka pranuar si kompromis propozimin amerikan për korrigjim të kufijve në...