MENU
klinika
Detajet

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht edhe në Shqipëri

Deklarata e fortë

Ministri serb: Jam pro ndarjes së Kosovës, arsyeja

“Pas ndarjes së kufirit mes shqiptarëve dhe serbëve në Kosovë, atëherë mund të veprojmë”, kështu...

Deklarata e zyrtarit të KE-së

“Kosova e Serbia ta harrojnë BE nëse…”

“Pa zgjidhjen e probleme, Kosova e Serbi do duhet ta harrojnë Bashkimin Evropian”, kështu është...

Taksa 100%

Haradinaj në SHBA: Jam ushtar i Amerikës!

Teka ishte në një vizitë zyrtare në Detroid, SHBA, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është...

Studimi i EPIK

Kosovë/ Bie ndjeshëm numri i azilkërkuesve në BE

Kosova ka shënuar rënien më të madhe të azilkërkuesve në Bashkimin Evropian. Sipas studimit të...

Kundër Gjukanoviç

Mali i Zi/ “Zarfi” shkakton ‘tërmet’ dhe demonstrata

Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale, shkruan Associates Press: një regjistrim...

Mbyllet Instituti për hulumtim

Dokumentimi i krimeve të luftës, mision i papërmbushur në Kosovë

Më shumë se 13 mijë e 500 llogaritet të jetë numri i personave të vrarë...

Situata politike në Kosovë

Thaçi: Dialogu me Serbinë mundësia e vetme për paqen

Për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, dialogu me Serbinë është mundësia e vetme për arritjen...

Çfarë shkruan?

Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media ruse zbulon detaje

Kalimi i ushtarëve shqiptarë në Kosovë, së bashku me forcat aleate të NATO-s nuk i...

Video

“Oj Sarë”/ Fëmijë shqiptarë të ngujuar në kampin e Sirisë

“Haxhi”, “Oj Sarë”, “ku o’ Sara”, janë fjalët shqip që dëgjohen trishtueshëm në një kamp...

Betejë për supermaci në Evropë?

Media serbe: Do vendoset me Kosovën!

Media serbe “Tanjug”, në një artikull të publikuar së fundmi shkruan se beteja për supermaci...

Samiti i Beogradit

Pacolli “dënon” provokimet kundër Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i dënoi, siç tha, “provokimet” që...