MENU
klinika
Taksa 100%

Kryeministri italian thirrje Kosovës nga Serbia

Detajet

Interpol pranon kërkesën e Kosovës

Aplikimi i Kosovës për t’u bërë pjesë e INTERPOL, është pranuar nga Sekretariati i Përgjithshëm...

Dialogu Kosovë-Serbi

Ambasadori i SHBA: Të kthehen te negociatat!

Në lidhje me marrëveshjen Kosovë-Serbi, ka reaguar edhe ambasadori amerikan Kyle Scott. Scott është shprehur...

Vijon presioni i SHBA

Danielsson takon Daçiç: Taksa të pezullohet urgjent

Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në BE, Christian Danielsson, përsëriti sot kërkesën e...

Marrëveshja Prishtinë-Beograd

Opozita Serbe: Nuk marrim asgjë në Kosovë

Nënkryetari i Komitetit të Përgjithshëm të Partisë Progresiste Serbe, Milenko Jovanov është shprehur se Serbia nuk...

Deklarata e Haradinaj

“Jam ushtar i SHBA në vijën e frontit me Rusinë”

Kryeministri i  Kosovës, Ramush Haradinaj shpreson për një marrëveshje me Serbinë, ndonëse është iI vendosur...

Përpjekje për marrëveshje

Zv. Sekretari Amerikan në Prishtinë dhe Beograd për ‘paqe’

Zëvendës Sekretari amerikan, David Hale do të jetë më 8 dhe 9 mars në Beograd...

Deklarata

Raporti SHBA-Kosovë/ Thaçi: Forcojmë marrëdhëniet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se Kosova do t’i forcojë edhe më shumë raportet...

Deklarata

Njohja e Kosovës/ Vuçiç bën deklaratën befasuese

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë për agjencinë italiane të lajmeve ANSA, la të kuptohet...

Deklarata

Taksa ndaj Serbisë/ Reeker: Rrezik për raportet me SHBA

Diplomacia amerikane vijon përmes zyrtarëve të ndryshëm që të ushtrojë presion mbi Prishtinën për vijimin...

Debati me Serbinë

Pahor kundër ndryshimit të kufijve/ Meta: I takon Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe homologu i tij slloven, Borut Pahor folën për debatin...

Opinion

Shqiptarët, duhet të përgatiten për një qasje liberale europiane

Nga Fadil Maloku 1. Skenës politike gjithëshqiptare, si ajri tani është duke i munguar një...