MENU
klinika
Turizmi

Guidat e Ballkanit/ Operatorët e huaj duan të përfshijnë Kosovën

Flet eksperti gjerman

“Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkel”

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën...

"Nuk do të fshihem"

Protesta në Beograd/ Vuçiç ‘hakmerret’ njësoj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç reagoi pas protestave kundër tij në Beograd. Vuçiç deklaroi se...

Nga Deutsche Welle

Simboli i eksodit të Kosovës: Nëna me foshnjen “e vdekur” në gji

Fotografia e nënës nga Kosova, me foshnjen në duar, e shkrepur në vitin 1999 zuri...

Tubime masive

Beograd/ Nis protesta më e madhe kundër Vuçiç

Ka filluar protesta e opozitës në Serbi, që po vlerësohet të jetë më e madhja...

Përplasja

Thaçi: Serbët po mohojnë krimet e kryera në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar sërish pas deklaratave të bëra nga disa zyrtarë...

Reagon Haradinaj

‘Rusia kërkon të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë’

“Rusia ka një axhende përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë...

Kriza politike

Edhe Serbia ‘vlon’ nga protestat, priten përplasje të ashpra

Jo vetëm në Shqipëri, por ditën e sotme priten protesta masive antiqeveritare edhe në Serbi....

Përfundon afati i Beogradit

Thaçi paralajmëron serbët: Nëse ikni s’ktheheni më!

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar një status në profilin e tij në “Facebook”...

Deklaratat e serbëve

BE dënon mohimin e masakrës së Reçakut

Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Maja Koçijanciç është shprehur...

Deklarata

Pacolli: Gjermania mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli, ka zhvilluar takim me homologun gjerman, Heiko Mass...

Vizita në Berlin

Haradinaj: Takimi me Vuçiç nuk premton marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se nga takimi në Berlin nuk ka...