MENU
klinika
Detajet

FSK konkurs për ushtarë, kriteret që kërkohen

Shpërthimi i basketbollistit serb

“Mjaft më me atë Kosovë, s’është e jona prej dekadash”

Nikolla Kaliniq, basketbollist i «Fenerbahçe Basketbol» dhe i kombëtares së Serbisë si dhe lexues i...

Mos-heqja e taksës

Nis refuzimi amerikan/ Gjenerali anulon vizitën në Kosovë

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e...

Deklarata

Vuçiç: Pas protestave në Beograd ‘fshihet’ një kosovar

Në Serbi po bëhen disa muaj që po organizohen protesta kundër Presidentit Aleksander Vuçiç. Vetë...

Flet ministri serb

Daçiç deklaratë të fortë: Dialog Kosovë-Serbi me një kusht

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi se Serbia nuk do ta vazhdojë dialogun...

Opinion

Kosova më mirë t’i kthejë serbët, se sa t’i jap (25%) territor Serbisë

Nga Fadil Maloku 1. Opsioni i kthimit të serbëve në (qytetar lojal) favor të ruajtjes...

Shkrimi i gazetës serbe

‘5 skenarët për zgjidhjen e çështjes së Kosovës’

Mediat serbe vazhdojnë ta kenë temë kryesore çështjen e Kosovës. Gazeta “Blic” ka prezantuar pesë...

Fotot

“Kosova, nder dhe detyrë”/ Logoja e 11-vjetorit të Pavarësisë

Kosova, më 17 shkurt mbush 11 vjet. Për nder të 11-vjetorit të Pavarësisë së shtetit,...

Deklarata

Kosova do hyjë në dialog me Serbinë?/ Limaj: Vetëm për…

“Kjo marrëveshje nuk shkon 10 vjet”, kështu është shprehur zv.kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj. Limaj...

Postimi

Thaçi përgënjeshtron mediat serbe: Shpifje, unë me UÇK-në…

Në mediat serbe qarkulloi lajmi se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë ftesë për...

Vendimi

Abuzuan me të miturën, merret vendimi për policin e mësuesin

Një tjetër përdhunim ka shkaktuar reagime të forta. Këtë herë bëhet fjalë për përdhunimin e...

Deutsche Welle

“Zgjidhja Kosovë-Serbi shumë larg”

Si këto ditë 20 vjet më parë, në Rambouillet të Francës filloi konferenca ndërkombëtare e...