MENU
klinika
Liberalizimi i vizave për Kosovën

Ndërkombëtarët: Të mos keqpërdoret liberalizimi i vizave

Konventa

PD e Kosovës gati të zgjedh kryetarin e ri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), të mërkurën do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të...

Nga Fadil Maloku

Marrëveshja e Brukselit dhe plani djallëzor i Thaçi-Rama-Vuçiç

1. Sipas burimeve të sigurta nga Brukseli, është dashur të dal drafti i parë i...

Qëndrimet e kundërta

Ashpërsohen zërat, thellohet hendeku mes Thaçit e Haradinajt

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haradinaj: Çështja e kufirit ka marrë fund

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi, i cili dje ky...

Haradinaj kundët Thaçit

Haradinaj i kundërpërgjigjet Thaçit lidhur me rrëzimin e qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi, i cili dje ky...

Kosova Korrupsion

Kosova duhet të ketë prioritet luftën kundër korrupsionit

Kosova është duke përmbushur kriteret për anëtarësim në Bashkim Evropian, por edhe po e përshpejton...

Sulmi në Novi Sad

Serbi/ Arrestohen në Novi Sad sulmuesit e dy të rinjve shqiptarë

Katër persona janë arrestuar për shkak të sulmit ndaj dy shqiptarëve që ndodhi në qytetin...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Vuçiç kërkon garanci për anëtarësimin në BE

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha se do të kërkonte një garanci se vendi i tij...

Fluksi potencial i azilkërkuesve

Haradinaj: Bie shifra e azilkërkuesve nga Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit me Nivelin e Lartë për Sundimin e Ligjit,...

Debati për korigjimin e kufijve

Thaçi: Haradinaj të korrigjojë veten, mund ta humbë postin

Presidenti Hashim Thaçi në një deklaratë për mediat ditën e sotme iu kundërpërgjigj kryeministrit Haradinaj...

Vendimi i dhjetorit

Haradinaj: Për 2 muaj hiqen vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është prononcuar ditën e sotme lidhur me çështjen e liberalizmit...