MENU
klinika
Fyen punonjësit e Parlamentit

Kërkohet dorëheqja e Talat Xhaferrit

Aplikimi në KE

Ambasada franceze në Prishtinë përkrah Kosovën

Ambasada e Francës në Kosovë e ka përkrahur vendimin e Kosovës për aplikim në Këshillin...

Mangësitë e procesit

A mund të paditet Serbia për gjenocidin në Kosovë?

“Do të ngrejmë padi ndaj krimit dhe gjenocidit të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë....

Shkaku

U nis nga Shkupi, vdes në avion udhëtari

Një avion, që ka fluturuar nga Shkupi drejt Gjermanisë, është detyruar të bëjë ulje emergjente...

Rruga drejt Këshillit të Evropës

Deputetët gjermanë nga partia e Scholz: Mbështesim Kosovën

Frank Schwabe dhe Adis Ahmetoviç, dy deputetë të grupit parlamentar gjerman në Bundestag janë shprehur...

Shkodër

Digjet në orët e para të mëngjesit automjeti i një efektivi të Policisë

Automjeti i një efektivi të policisë Shkodër është djegur në orët e para të mëngjesit...

Iu rrëzua kamioni, 59-vjeçari humbi jetën

Bashkëshortja: Kanë manipuluar provat, mjeti kishte defekt

Aksidenti në Mollaj të Mallakastrës që i ka marrë jetën 59-vjeçarit Ferdi Metushi në prill...

Operacioni “Hill 2″

Arrestohet 41-vjeçari me precedentë penalë

Arrestohet nga policia 41-vjeçari i rrezikshëm  falë ndërhyrjes së shpejtë të Komisariatit të Policisë Vorë....

"Ja dy prioritetet e mia"

Abazoviç për DW: Open Balkan s’duhet dramatizuar

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në intervistë ekskluzive për DW, thekson, se mënyra...

Vlorë

Ishin të parkuara, digjen dy makina

Digjen dy automjete gjatë natës në Vlorë. Rreth orës 02:00 është marre njoftim se një...

Zbresin në bazën demokrate

Berisha në Elbasan, Alibeaj në Fier, ja deputetët që i shoqërojnë

Më prag të zgjedhjes së presidentit të ri të vendit, por edhe 22 majit kur...

"Ish-zyrtari kthehet në burg"

Gjykata e Lartë nis shqyrtimin e çështjeve, ndryshon vendimin

Në Shqipëri, Gjykata e Lartë ka nisur shqyrtimin e çështjeve. Në një vendim të fundit...