MENU
Në prag të dorëzimit

Anëtarësimi në Interpol/ Kosova heq dorë?

Mësojnë renditjen

Zgjedhjet në Kosovë, partitë njihen sot me fletët e votimit

25 subjektet politike do të mësojnë sot për renditjen e tyre në fletëvotimin e zgjedhjeve...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Pa negociatat me Serbinë, ndryshimi s’mund të ndodhë!

1. Pa dyshim që diaspora për dallim nga zgjedhjet e fundit, që ishte mobilizuar për...

Konfirmon plotësimin e kritereve

BE bën “autokritikë”: T’i hiqen vizat Kosovës!

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka rikonfirmuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha...

Ngelet në fuqi vendimi i KPK

KPA shkarkon prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Gjykatës së Apelit, në...

Shpëtojnë nga përmbytja 1200 ha tokë

Drejt përfundimit rehabilitimi i argjinaturës së Bunës

Pas një dekade problematike me përmbytjet, argjinatura e lumit Buna po rehabilitohet. Ministri Bledi Çuçi...

"Histori e sajuar, s’ka lidhje me mua"

Akuzat e PD-së për vjedhje makinash, reagon Mark Babani

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës Mark Babani në një dalje publike në media...

Një i plagosur

Aksident i rëndë në Lezhë, makina përplaset me betonieren

Nje aksident i rëndë ka ndodhur sot në hyrje të qytetit të Lezhës. Mësohet se...

Flakët rrezikojnë depon e uji

Bie zjarr në ‘mushkërinë’ e Elbasanit

Një zjarr ka përfshirë zonën e Krastës në qytetin e Elbasanit. Nga maja e malit...

Deklarata e Ramës

Fillon rikonstruktimi i Mësonjtores së parë shqipe

Fillon rikonstruktimi i Mësonjtores së parë shqipe, sot Muzeu ABC në Korçë. Lajmin e bën...

Stacioni kryesor i rrugës Egnatia

Roskoveci drejt rikualifikimit urban

Projektet dhe investimet që po zbatohen në qytezën e Roskovecit, Fier synojnë rikualifikimin urban të...

Detaje

Hajdutët nuk “frikësohen” nga Zoti, vidhet kisha në Palasë

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një shumë parash në kishën “Shën Dhimitrit” në Himarë....