MENU
klinika
“Iu zhdukën nga zyra tri dosje të rëndësishme”

Olsian Çela i kërkon ILD inspektim për prokuroren e Elbasanit

Elbasan

U përplas nga motori, ndërron jetë në spital 63-vjeçarja

Ka ndërruar jetë në spital, e moshuara që u aksidentua dje në Elbasan. Zymrie Aqifi,...

Debate për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së

Ekspertët flasin për ‘DW’: S’ka logjikë të mbahen në paraburgim 5 vite

Ditët e fundit disa zyrtarë të partive politike opozitare akuzuan institucionet e Kosovës se nuk...

“BE të mbajë premtimin për integrimin e Shqipërisë dhe liberalizimin e vizave...”

McAllister flet edhe për dialogun Prishtinë-Beograd: Albin Kurtit…

Eurodeputeti i Parlamentit Europian, David McAllister, kritikoi Bashkimin Evropian në Konferencën Vjetore “State of the...

Debati i nxehtë për ndryshimet e kufijve

Mesazhi i fortë i Presidentit të Sllovenisë: E dimë që nuk zhvillohen pa flijime…

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor ka dhënë disa mesazhe të forta sot nga...

Sapo dolën nga seanca e divorcit

Burri qëllon për vdekje gruan para Gjykatës së Elbasanit

Një grua 54 vjeçe, e identifikuara si Liljana Buzo ka ndërruar jetë pak minuta më...

Tensione e përplasje

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, ndërpritet seanca

Debate të ashpra janë duke ndodhur gjatë seancës së sotme plenare në Kosovë. Siç raportohet,...

5.300 metra katrorë në Karpen të Kavajës

Xhamia dhe Kadastra përplasen në gjykatë

Komuniteti Mysliman mbërrin në Gjykatën e Lartë. Shkak është bërë mosnjohja nga ana e Agjencisë...

KPK e konfirmoi në detyrë

Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren e Vlorës

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa njoftoi të mërkurën ankimin e vendimit të Komisionit të Pavarur të...

Aksident në aksin Korçë-Pogradec

Efektivi i policisë përplas kalimtarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec, ku një...

Vettingu shkarkon Ramazan Avdiun

Problemet me pasurinë “i djegin” karrierën gjyqtarit të Elbasanit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shkarkon nga detyra gjyqtarin e Elbasanit, Ramazan Avdiu. Gjatë seancave...

Informacion paraprak

E rëndë/ 52-vjeçarja vetëvritet me armë zjarri

Një 52-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë me armë gjahu në banesën e saj. Ngjarja e...