MENU
klinika
Punimet për rrugën e kombit

Rrëshqitja e banesave/ Banorët e Blinishtit 1 vit pa kompesim

Detajet

Flakët ‘mbërthejnë’ Dibrën, zjarri vijon të përhapet

Një sipërfaqe e madhe pyjore është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të shtune në...

Njoftimi i policisë

Lezhë/ Digjet gjatë natës makina e një biznesmeni

Një makinë është djegur gjatë natës në Lezhë ndërsa ndodhej e parkuar. Mësohet se makina...

Pas incidentit

Frikë nga dhuna, mjekët e Lezhës në protestë

Një ditë pas dhunimit të mjekut Zef Doda në ambjentet e spitalit të Lezhës, stafi...

Kërkesat e protestuesve

Minatorët në protestë, mbyllin fabrikën e bakrit në Pukë

Minatorët vijojnë protestën në Fushë-Arrëz, ku punonjës dhe ish-punonjës të industrisë së nxjerrjes dhe pasurimit...

Detajet

Lezhë/ Goditet me sende të forta mjeku, transportohet për Tiranë

Dhunohen dy mjekë në Lezhë e Tiranë. Mësohet se është dhunuar mjeku dermatolog në spitalin...

Diskutimet në PD

Edhe bashkitë e djathta djegin mandatet?

Pasi opozita e bashkuar, tashmë ka djegur mandatet e deputetëve, duke e lënë atë pa...

Vendimi

Vendvarrimi i Skënderbeut/ Rritet çmimi i biletave për vizitorët

Të gjithë turistët që vizitojnë vendvarrimin e Skënderbeut, prej 1 marsit paguajnë biletën me çmim...

Fitojnë të drejtën e punësimit

“Infermierë për Shqipërinë” shpallet lista e plotë me 330 emra

Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore...

Detajet

Zjarr në Spitalin e Shkodrës, zhvendosen pacientët

Një incident i pazakontë është shënuar në spitalin rajonal të Shkodrës ditën e sotme. Reparti...

Gjendja e dobët ekonomike

Kukës/ Qytetarët i shmangen stendave të tregtarëve

Gjendja e dobët ekonomike e qytetarëve të Kukësit, ka bërë që ata t’i shmangen stendave...

Kreu i grupit kriminal

9-vite burg për Safet Bajri, Shkodra njeh vendimin e Belgjikës

Gjykata e Shkodrës ka njohur dënimin e drejtësisë belegë për dënimin me 9 vitë burg...