MENU
klinika

Suedezi larg LA Galaxy

Befason Ibrahimovic/ Zgjedh skuadrën e re!

25.09.2019 - 16:34

Mediat argjentinase shprehen të bindura se Zlatan Ibrahimovic kërkon të luajë për Boca Juniors.

Sulmuesi suedez nuk e ka aspak problem moshën dhe kjo duket me sezonin fantastik që po zhvillon në MLS. Në verë gjigandi suedez u përfol për një rikthim në Serie A ku Carlo Ancelotti e pranoi hapur interesimin për të.

Por ky ‘flirt’ nuk zgjati shumë pasi në fund “Don Carlo” zgjodhi Fernando Llorenten, kjo edhe pasi Ibrahimovic preferoi qëndrimin në MLS.

konica sportkonica sport mobile

Megjithatë, një skuadër e re ka dalë në horizont për bomberin e LA Galaxy.

Gazetari argjentinas Luis Fregosi ka bërë të ditur se suedezi i ka kërkuar agjentit të tij Mino Raiola transferimin te klubi legjendar i Boca Juniors për t’iu bashkuar Daniele De Rossi-t.

Sulmuesi i Los Angeles Galaxy po kalon një formë të shkëlqyer këtë sezon, me 27 gola të shënuar dhe 5 asiste në vetëm 26 ndeshje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Suedezi shënon perlën e radhës

Mosha është thjesht një numër për Ibrahimovic!

Sulmuesi, 22 gola në 25 ndeshje

Jo vetëm Milan, edhe Real dëshiron Ibran