MENU
klinika
"Vendosët një afat, është koha për..."

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim, ultimatum palëve

DW: Hapje kufijsh me kufizime në BE

Qarkullimi i lirë duket se nuk do t’i rikthehet normalitetit të dikurshëm

Shumë vende të BE-së pritet të hapin kufijtë dhe lehtësojnë kufizimet për Coronën. Por mungesa...

Trump merr vendimin e menjëhershëm

Protestuesit i afrohen Shtëpisë së Bardhë

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës situata vazhdon të mbetet shumë e tensionuar, protestat po...

Ja çfarë hapet nga sot!

Qershori fillon me masat e reja lehtësuese, s’ka më zona të kuqe

Muaji qershor ka filluar për Shqipërinë me masa të reja lehtësuese të cilat u prezantuan...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash. Prej mesditës do të ketë zhvillim vranësirash, mesatare...

Pse ndërhyri përfaqësuesi i ambasadës së SHBA?

Reforma zgjedhore në udhëkryq!

Në Shqipëri, Reforma zgjedhore duket të ketë mbetur ende në udhëkryq, me palët që fajësojnë...

Reforma Zgjedhore

S’ka marrëveshje, Këshilli Politik vijon bisedimet përtej 31 majit

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik për reformën zgjedhore, skadon afati dhe palët nuk arrijnë në...

Ja detyrat që duhet të ketë

Zbardhet propozimi i PD-së: Qeveri kujdestare 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare

Partia Demokratike këmbëngul që mazhoranca të pranojë propozimin e tyre për qeveri kujdestare para zgjedhjeve....

Mbledhja e Këshillit Politik

Opozita dorëzon propozimet, kërkon qeveri kujdestare

Opozita e Bashkuar ka dorëzuar në Këshillin Politik të gjitha propozimet për reformën zgjedhore, duke...

Vendoset ‘fati’ i konsensusit

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore/ Nis mbledhja e Këshillit Politik

Pas shtyrjes së mbledhjes së Këshillit Politik për 2 orë tashmë 4 anëtarët janë ulur...