MENU
klinika
Parashikimi

Moti për ditën e martë, 1 shtator 2020

Masat anti-Covid në Korenë e Veriut

“Qëlloni pa paralajmërim këdo që shkel kufirin”

Koreja e Veriut ka dhënë urdhër të prerë për ushtarët dhe policinë, të qëllojnë menjëherë...

Arsyet

Vaksina anti-Covid/ 33% e amerikanëve nuk do e pranonin vaksinën

Një e treta e amerikanëve nuk do të pajtohej me marrjen e një vaksine koronavirus,...

Ja 3 problemet që na janë ngatërruar me Greqinë

Milo: Çdo shtet ka të drejtë të zgjerohet në det aty ku s’dëmton fqinjin

Historiani dhe politikani Paskal Milo ka sqaruar çështjen e zgjerimit në detin Jon me 12...

Lobimi/ Investigimi i BIRN

Saimir Tahiri pagoi 20 mijë dollarë për të ndaluar komentet nga ambasada e SHBA për çështjen ndaj tij

Në një deklaratë plotësuese të dorëzuar në fund të korrikut në Departamentin e Drejtësisë në...

“Do të më priste arterien, luftova për jetën time”!

Flet infermierja që përjetoi sulmin e tmerrshëm nga shqiptari në spitalin grek

“Unë luftova për jetën time …”, ishin fjalët e para të infermieres 32-vjeçare të Spitalit...

Ditëlindja e antikonformistit të pakohë

Suzana Varvarica: Askush nuk i kërkoi kurrë falje… artistit

        Arkitekti, piktori edhe publicisti Maks Velo, sot do të festonte datëlindjen...

Flet epidemiologu

Shqipëria është në fund të valës së koronavirusit

Fundi i verës po jep sinjale pozitive në lidhje me situatën nga përhapja e virusit....

Çështja e detit

Meta i dërgon letër Ramës: Më trego çfarë ke folur me Mitsotakis?

Presidenti Meta i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama të cilën Top News...

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në Jon

Lubonja: Në ka njeri që na i ka shitur sapunin për djathë, ai është Rama

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në News24 ka ironizuar me kryeministrin Edi Rama për zgjerimin...

Venecie 77

I pari festival normal në kohë anormale

       Gjallëria, fotografët ndjekës të zellshëm e këmba-këmbës, apo zhurma e turmave të...

Analiza

Pse nuk duhet të kemi frikë nga ri-infektimi me koronavirus

Shkencëtarët në Hong Kong kanë raportuar rastin e parë të riinfektimit me koronavirus. Sipas raporteve...