MENU
klinika
"Zoti na faltë që..."

Nis strehimi i të mbijetuarve/ Rama: Deri në 15 dhjetor të gjithë në shtëpi të re

Pësoi infarkt nga dhimbja e madhe

Thellohet tragjedia e familjes Lala, ndëron jetë një tjetër anëtar

Thellohet tragjedia e familjes Lala në zonën e Kënetës në Durrës që humbi tetë anëtarë...

Tërmeti i 26 nëntorit

Duka i Madh i Rusisë i përgjigjet princ Lekës: Do dhuroj!

Përmes një postimit në llogarinë e tij në Facebook, Duka i Madh i Rusisë, George...

Priten propozime konkrete

Tërmeti/ Basha takim me ekspertët për përballimin e situatës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me disa nga ekspërtët më të...

Video

Tirana dikur – për ata që kanë harruar

Tirana prej 1961 në 1988. Shkatërrimi i Tiranës filloi në vitin 1987 kur shteti po...

"Të riparojnë plagën e tërmetit"

Rama kërcënon ndërtuesit: Ose riparoni dëmet ose në burg

Rama tha se sfidat janë shumë të vështira, jo vetëm në aspektin financiar, por në...

"S'do kemi kurrë fatin e Japonisë"

Eksperti thirrje qytetarëve: Mos flini më nëpër makina

Inxhinieri Agim Seranaj iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos flenë më nëpër makina...

"Kush e mori në dorë Durrësin?"

Dorëheqja e Sakos/ PD sulmon pasardhësin, Zhyljen Varfaj

Pas dorëheqjes së Valbona Sakos nga detyra e kryetares së Bashkisë Durrës dhe caktimit nga...

Publikon listën e shteteve që ndihmuan Shqipërinë

Ish-ambasadori i OSBE-së: Çfarë turpi! Hollanda e pasur nuk është aty!

Pas ndihmës së madhe të shtetve fqinje dhe shumë vendeve të Europës dhe SHBA-së, ish-ambasadori...

70 ekspertë për vlerësimin e gjendjes

Situata post tërmetit/ 2843 qytetarë të strehuar në struktura hoteliere

Shtabi i Emergjencës i drejtuar nga ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi, ka informuar përmes një...

Mesazhi i Merkel drejtuar Ramës

“Tronditje e madhe”! Zbulohet lëvizja tjetër e Gjermanisë!

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria,...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Francë! Dëshmoje solidaritetin me Shqipërinë!

1. Francë, zgjohu nga gjumi dhe letargjia e indeferencës aktuale, se dikur ishe vend solidariteti...